[Zprávy] Bitcoin má velkou šanci, hegemonie amerického dolaru končí • Bitcoin ETF bude nakonec schváleno….

2
burza kryptoměny

Bitcoin má velkou šanci, hegemonie amerického dolaru končí • Bitcoin ETF bude nakonec schváleno • Filipíny zavádějí nový kryptoregulační rámec • Huobi hlásí dvojnásobný růst za minulý rok

Hegemonie amerického dolaru končí, šanci má Bitcoin

Írán a Rusko nahradili v bilaterálním obchodě americký dolar svými národními měnami. Informovala o tom íránská státní agentura Fars, která cituje íránského velvyslance v Moskvě Seyeda Reza Sajjadiho.

Návrh přechodu na rubl a rial vznesl ruský premiér Dmitrij Medveděv na setkání s íránským protějškem Mahmúdem Ahmadínežádem v Astaně v Kazachstánu na půdě Shanghai Cooperation Organization, uvedl velvyslanec. Írán nahradil dolar ve svém obchodování i s Indií, Čínou a Japonskem, informoval Fars.

Na pozadí této události stojí i snaha dalších států o vymanění se ze závislosti na USD v bilaterálních obchodech. Jsou to země jako např. Čína, Turecko, Indie a v neposlední řadě i EU. Zdá se a mnozí analytici jsou o tom pevně přesvědčeni, že proces dedolarizace je již spuštěn. Snižování hegemoniee dolaru však může mít pozitivní dopad na zvyšování vlivu Bitcoinu (nebo jiné kryptoměny) v mezinárodním obchodě. Bude to ale ještě dlouhodobý proces a čas ukáže … Zdroj: https://www.bloomberg.com/  (v angličtině)

Bitcoin ETF bude nakonec schváleno, uvedl komisař SEC

Navzdory předchozím neúspěšným pokusům důležitých hráčů při registraci ETF Bitcoin se nakonec podaří splnit bezpečnostní standardy požadované SEC k jejich schválení. To řekl Robert Jackson, jediný demokratický komisař v SEC. Jackson je přesvědčen, že v blízké budoucnosti bude existovat Bitcoin ETF, ale zdůraznil, že dosud ani jedna žádost nedokázala SEC přesvědčit, že s Bitcoin ETF nelze manipulovat.

Podle tohoto optimistického, ale i opatrného komisaře předchozí žádosti vykazovaly zásadní nedostatky v souvislosti s ochranou likvidity, ochranou před manipulací a nebyly uspokojivě zodpovězeny různé další otázkami související se správcovskými službami a také otázky z okruhu právních aspektů. Jako příklad uvedl návrh předložený bratry Cameronem a Tylerem Winklevoss. Tento návrh vyvolal několik obav týkajících se možnosti manipulace s trhem. Zdůraznil také, že bylo snadné definovat i určité problémy s likviditou. Více se dočtete zde:  https://ethereumworldnews.com/  (v angličtině)

Filipíny zavádějí nový kryptoregulační rámec

Filipíny se staly nejnovější zemí, která vydala regulační rámec pro virtuální měny prostřednictvím Cagayan Economic Zone Authority (CEZA). Rámec stanovuje tři úrovně investic a aktiv, přičemž každá klasifikace podléhá různým úrovním regulace.

Úroveň 1 zahrnuje aktiva a investice nepřesahující 5 milionů dolarů s platbou v digitálních tokenech. Úroveň 2 pokrývá investice ve výši 6 až 10 milionů USD a zbývající úroveň 3 pokrývá investice přesahující 10 milionů USD.

Tyto nové předpisy jsou prvním krokem pro vytvoření robustnějšího rámce pro blockchain a kryptoměny na Filipínách. I když zde stále existují problémy, které je třeba ještě vyřešit, zejména v souvislosti s ICO.

Prostřednictvím spolupráce regulačních orgánů s orgány činnými v trestním řízení je možné navrhnout právní předpisy tak, aby podpořily a chránily kryptoměnové společenství na Filipínách. Více se dočtete zde: https://cryptoslate.com/  (v angličtině)

Huobi hlásí i přes medvědí trh 100% růst za minulý rok

Huobi, jedna z nejdůležitějších kryptoburz na světě, předvedla výborný výkon a nezastavil ji ani medvědí model kryptomarketu v roce 2018. Podle tiskové zprávy ze 7. února 2019 kryptoburza zaznamenala v uplynulém roce 100% nárůst objemu obchodování.

Přitom na vrcholu krize v roce 2018 Huobi oznámila výrazné snížení počtu svých zaměstnanců jako opatření k udržení ziskovosti. Nyní tým Cointelegraph poukazuje na skutečnost, že od té doby Huobi ztrojnásobila počet zaměstnanců ze 400 na více než 1300 aktivních pracovníků plánovaných pro rok 2019.

Společnost má pobočky v 12 zemích světa. V současnosti má dvě paralelní platformy, které takto fungují z regulačních důvodů. První, Huobi Global slouží klientům po celém světě. Druhá platforma, Huobi US, je licencovaná a provozovaná společností Holdco Inc a slouží obyvatelům USA.

Je také důležité poznamenat, že Huobi nedávno spustila krypto – fiat obchodování. 5. února 2019 společnost oznámila, že si nyní její uživatelé mohou koupit Bitcoin, Ethereum a USDT za americké dolary. Více se dočtete zde: https://ethereumworldnews.com/  (v angličtině) nebo zde: https://ethereumworldnews.com/huobi-reports-100-growth-over-past-year/  

Co číst dále?

Obchod s Bitcoinem ve Venezuele dosahuje nových výšin 

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem dnešního přehledu zpráv je Marek H.

2
Komentujte

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Monestefan Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
stefan
Host
stefan

lol medvedev nieje rusky prezident klamete ako v analyzach predávať na spodku za to si platit nemusím:D

Mone
Host
Mone

Je tam premiér ? nebo to tedy už změnily. Jsme jen lidi , někteří redaktoři třeba z čt píšou pravopisně ale zase lžou nebo nejsou objektivní, tohle není tak hrozný ?