JPMorgan vydává medvědí varování ohledně altcoinů

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Ve své nedávné poznámce, kterou citoval Business Insider, JPMorgan tvrdí, že probíhající rally by investoři na kryptotrhu měli vnímat jako hlavní červenou vlajku.

JPMorgan: Spíše pěna a mánie

Největší americká banka se domnívá, že obnovená altseason je známkou tržní pěny:

„Kryptotrhy vypadají opět zpěněně.“

JPMorgan poukazuje na skutečnost, že alternativní kryptoměny nyní tvoří třetinu celkové tržní kapitalizace.

Cardano dnes poprvé překonalo hranici 3 dolarů. Tato kryptoměna byla na vzestupu v očekávání svého spuštění inteligentních kontraktů, které bylo naplánováno na 12. září. V roce 2021 vzrostla hodnota ADA o více než 1 500 %.

Solana nedávno pronikla do top 10 žebříčku CoinMarketCap a během jediného týdne vzrostla o více než 70 %. Vysoce výkonný „zabiják Etherea“, těží z rozmachu decentralizovaného finančního prostoru a mánie kolem nezaměnitelných tokenů (NFT).

JPMorgan se drží názoru, že současný růstový trend je poháněn další maloobchodní mánií namísto technických faktorů:

„Podíl altcoinů vypadá podle historických standardů poměrně zvýšený a podle našeho názoru je spíše odrazem pěny a „mánie“ retailových investorů než odrazem strukturálního vzestupného trendu.“

Mějte strach, když jsou ostatní chamtiví

V červnu poznamenal Nikolaos Panigirtzoglou, globální tržní stratég společnosti J.P. Morgan, že dominance Bitcoinu je klíčovým ukazatelem, který je třeba sledovat při určování fází medvědího trhu.

Jeho soustavný pokles by mohl znamenat, že se blíží významná korekce, protože rozjaření účastníci trhu mají tendenci sázet na altcoiny agresivněji kvůli rostoucímu apetitu riskovat.

V polovině května dosáhl ukazatel dominance Bitcoinu svého dna na úrovni zhruba 39 %, když bylo šílenství kolem Dogecoinu v plné síle. Této tržní euforii předcházela výrazná korekce, která se odehrála 19. května. Trvalo více než tři měsíce, než se trh zotavil na předchozí maxima.

Na začátku ledna 2018 se dominance Bitcoinu propadla na současné historické minimum pouhých 33 %, což se shodovalo s vrcholem ICO mánie a vrcholem předchozí býčí série.

V současné době se tržní podíl Bitcoinu nachází na 42 % poté, co počátkem ledna dosáhl svého letošního maxima 69 %.

Závěr

Možná na tom, co říká JPMorgan, něco bude. Přeci jen, historická fakta mluví sama za sebe. Co si o tom myslíte vy?

Podívejte se také na náš nový discord server.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.today

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: