[Odpolední zprávy] • Kryptoburza OKEx spouští DeFi hub a NFT marketplace • a další články

5
(1)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Primární kryptoměna si v uplynulém týdnu prošla řadou potíží. Minulé pondělí krátce překonala hranici 50 000 USD, ale medvědi jí další zisky nedovolili. Kromě několika neúspěšných pokusů pokles vyvrcholil včera, kdy kryptoměna klesla na několikadenní minimum 46 500 USD.

V tu chvíli se však situace rychle změnila. Místo dalšího poklesu začal Bitcoin rychle nabírat na hodnotě. Během jednoho dne přidal více než 4 000 USD a opět se vyšplhal nad 50 000 USD. V současné době je stále nad 50 000 USD.

Dá se říci, že altcoiny v uplynulém týdnu překonaly svého lídra. Ethereum bylo v čele, když během několika dní vypumpovalo z 3 100 na 3 600 USD. Během uplynulých 24 hodin zaznamenalo ještě větší zisky, když se dostalo na intradenní maximum 3 850 USD. Přestože od té doby ETH ustoupilo o 100 dolarů, je stále o více než 6 % výše než včera. [1]

Technická analýza: BTC/USD – rychlý příchod dynamiky, ale s další divergencí

Podívejte se také na náš discord server

Kryptoměny

Ripple převedl 275 milionů XRP, více než polovina jde do peněženky Jeda McCaleba

Whale Alert, populární služba pro sledování kryptoměn, zaznamenala několik významných převodů. Na Twitteru uvedla, že za posledních 17 hodin přesunul gigant Ripple několik do očí bijících zásob XRP, z nichž jedna byla odeslána do peněženky Jed McCaleba.

Ten je jedním ze spoluzakladatelů projektu Ripple a byl prvním technologickým ředitelem společnosti, ale na této pozici vydržel jen asi rok.

Whale Alert si všiml dvou masivních krypto transakcí nesoucích neuvěřitelných 100 milionů a 174 862 720 XRP. První z nich poslala prostředky na jednu z peněženek, které Ripple často používá – RL18-VN, která se často používá k převodu tokenů XRP mimo společnost – na kryptografické burzy nebo do finančních institucí. Druhá transakce patřila Jedu McCalebovi. [2a]

Banky, burzy, firmy

Kryptoburza OKEx spouští DeFi hub a NFT marketplace

Globální kryptoburza OKEx zvyšuje své úsilí v oblasti decentralizovaných financí (DeFi) zavedením DeFi Hubu, decentralizovaného ekosystému digitálních aktiv, který zahrnuje tržiště pro NFT.

Podle oznámení z 2. září spustila kryptoburza svůj DeFi Hub se dvěma počátečními nástroji, NFT Marketplace a DeFi Dashboard. NFT Marketplace umožňuje uživatelům razit vlastní NFT, které budou prodávat s licenčním poplatkem, který si stanoví jejich tvůrce.

Uživatelé by mohli importovat NFT z jiných podporovaných platforem, jako je OKExChain, do OKEx NFT Marketplace, kde mohou nakupovat, prodávat nebo obchodovat s NFT „s nulovými poplatky vyplacenými OKEx“. [3a]

SEC obviňuje zakladatele společnosti BitConnect z „učebnicového Ponziho schématu“ v hodnotě 2 miliard dolarů

Zakladatel již zaniklé krypto burzy BitConnect je podle zprávy agentury Reuters žalován americkou Komisí pro cenné papíry a burzy za „učebnicové Ponziho schéma“ v hodnotě 2 miliard USD.

Komise pro cenné papíry tvrdí, že zakladatel burzy BitConnect Satish Kumbhani, indický občan, lhal o tom, že burza dokáže vydělat 40 % výnosů z investic do nativního kryptoměnového tokenu BitConnect prostřednictvím „softwarového obchodního bota pro volatilitu“, ačkoli žádný takový bot neexistoval. V samostatném soudním řízení byl Komisí pro cenné papíry a burzy obviněn také promotér Glenn Arcaro za to, že prostřednictvím burzy BitConnect obdržel provize za doporučení ve výši více než 24 milionů USD. [3b]

Jihokorejský telekomunikační gigant spustí elektronickou platformu založenou na blockchainu, aby omezil emise uhlíku

Přední jihokorejská telekomunikační společnost KT Corp. je nejnovějším subjektem, který se pustil do blockchainu a plánuje spustit platformu elektronických dokumentů využívající tuto technologii. Podle tiskové zprávy spolupracuje s dalšími 14 subjekty na vývoji týmu „E-document Digital Transformation (DX) One Team“ s širokým cílem snížit emise uhlíku.

V rámci projektu KT vytvoří platformu elektronických dokumentů založenou na blockchainu, přičemž bude vycházet ze schopností svých stávajících digitálních platforem. Platforma bude zpracovávat životní cyklus dokumentů od jejich vytvoření, uložení, distribuce a použití. Platforma rovněž umožní přizpůsobení pro účastníky projektu s podporou různých služeb elektronických dokumentů. [3c]

CBDC, Regulace

Singapur přidal Binance.com na seznam neregulovaných subjektů

Singapurský měnový úřad (MAS) dnes podle místních médií přidal na svůj seznam investorů Binance.com – největší světovou burzu kryptoměn podle hodnoty obchodů. Seznam MAS pro výstrahu investorům označuje subjekty, které nejsou regulovány, ale mohly na veřejnosti vyvolat dojem, že mají licenci od MAS.

V reakci na žádost o komentář sdělil mluvčí společnosti Binance, že společnost Binance.com si je vědoma oznámení MAS a „aktivně spolupracuje s MAS na řešení jejich případných obav prostřednictvím konstruktivního dialogu“.

Mluvčí Binance upřesnil, že Binance.com a Binance Singapore (Binance.sg) jsou samostatné burzy. Binance Singapore je podporována společností Vertex Venture Holdings a zaměřuje se výhradně na rozvoj singapurského kryptoměnového ekosystému a obsluhu uživatelů v Singapuru. Vertex Holdings je singapurská investiční holdingová společnost rizikového kapitálu, kterou vlastní státní investiční společnost Temasek Holdings. [4a]

Austrálie, Singapur, Malajsie a Jihoafrická republika zahajují společný pilotní projekt CBDC

Centrální banky Austrálie, Singapuru, Malajsie a Jihoafrické republiky oznámily společnou iniciativu, jejímž cílem je vyzkoušet mezinárodní převody pomocí digitálních měn centrálních bank (CBDC).

Iniciativa nazvaná Projekt Dunbar bude prototypem sdílené platformy umožňující přímé převody mezi institucemi s využitím digitálních měn vydaných více centrálními bankami. Závěry pilotního projektu budou využity k informování o „vývoji globálních a regionálních platforem“ a navíc podpoří plán skupiny G20 na zlepšení přeshraničních plateb.

Projekt Dunbar bude realizován ve spolupráci s inovačním centrem Banky pro mezinárodní platby (BIS) z jejího singapurského centra. Do projektu bude zapojeno více partnerů, kteří budou vyvíjet různé platformy DLT a zkoumat různé návrhy, které by centrálním bankám umožnily sdílet infrastrukturu CBDC. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: