02.09.21 Technická analýza BTC/USD – rychlý příchod dynamiky, ale s další divergencí

4
(9)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Když jsem včera mluvil o příchodu dynamiky, nečekal jsem, že to bude tak rychlé. Bitcoin (BTC) včera večer najednou pumpnul a už dle nižších časových rámců bylo jasné, že jdeme udělat další vyšší vrchol. A nyní se i zdá, že otestujeme rezistenci 52 500 USD. Nic to ale nemění na úskalích, která jsem v předešlých analýzách víceméně shrnul.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

Poslední srpnový den nebyl pro Bitcoin zrovna dobrý, neboť pokus o odraz byl ihned zašlapán do země. Zas na druhou stranu, dokud držel support 47 000 USD, stále existovala příležitost se odrazit a vytvořit nový vrchol. Což včera večer začalo a dnes se i děje. Respektive se prozatím nepodařilo high z 23. srpna překonat jen o 50 USD.

BTC

V těchto chvílích je však trh tolik blízko, že se to asi povede. Při současné setrvačnosti můžeme kalkulovat s tím, že rezistenční konfluenci kolem 52 500 USD otestujeme. Uvedená konfluence je tvořena cenovou rezistencí, Low Volume Node a tzv. Golden Ratio na Fibonacciho posloupnosti.

A po samotném otestování se uvidí, zda je Bitcoin vážně schopen prorazit. Čímž by se velice minimalizovala možnost, že se jedná o bull trap jako tomu bylo například na začátku roku 2018. Co se jinak týče objemů, V kontextu léta standard, dlouhodobě podprůměr.

Indikátory

Na RSI máme již pátý nižší vrchol, takže máme pátou divergenci do sbírky. Tedy za předpokladu, že dnešní close skončí nad close z 23. srpna. Poslední divergence je však již dost mastná. U MACD převažuje negativní momentum, negativní korelace stále platí.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Na 4H grafu jsem označil první silně růstovou svíci, která však nakonec zavřela ve velmi nelichotivé podobě. Medvědi zkrátka větší část růstu ihned stáhli. Objemy byly u svíčky jedny z největších za posledních pár měsíců. Tudíž skutečně došlo k významné absorbci poptávky. Nicméně cena stejně pak pokračovala v růstu.

BTC

První zmíněný vývoj je samozřejmě bearish, ale pokud cena stejně pokračuje v expanzi, znamená to, že se i nadále poptávce daří absorbovat nabídku. Což je naopak bullish. V každém případě je Price Action z pohledu 4H grafu velmi solidní. Momentum je silné, třeba se už dnes dočkáme otestování 52 500 USD. Kurz je totiž dost blízko.

Závěrem

Ta včerejší pumpa dodala trhu zřetelně sebevědomí a hlavně potřebné momentum. Především se konečně něco děje a neplácáme se na místě. Byl bych rád, když bychom konečně těch 52 500 USD otestovali, protože se tím dostaneme o krok blíže k finálnímu rozuzlení. V případě, že rezistenci prorazíme a kurz se nad hladinou udrží, ATH asi otestujeme.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

11 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: