Kryptoměná burza Binance kategoricky popírá, že by kdy manipulovala kryptotrhy

5
(7)

Zprávy a souhrny

Kryptoměnové burzy čelily v minulosti spoustě obvinění ohledně manipulace s trhem, přičemž některá se ukázala jako pravdivá. Obvinění se nevyhnulo ani největší kryptoměnové burze na světě – Binance.

Nejnovější obvinění přišlo z dnes již zaniklého twitterového účtu „RealFulltimeApe“, který tvrdil, že jeho majitel pracoval jako datový inženýr ve společnosti Binance. V nyní již smazaném tweetu uživatel přišel s tvrzením, že má důkazy (zvukové a obrazové soubory) o společnosti Binance, která otevřeně používá strategii k likvidaci pákových obchodů za účelem „zvýšení pojistného fondu společnosti a zisků“.

Výpadky Binance

Nedávné výpadky, se kterými se setkávají uživatelé obchodující na burze, také zavdaly mnoha spekulacím. V několika případech měla Binance výpadky, které zabránily uživatelům v přístupu k jejich službám a způsobily, že někteří přišli o miliony. Jedním z pozoruhodných výpadků, ke kterému došlo v únoru, bylo, že burza pozastavila vklady, výběry, spotové a maržové obchodování, obchodování P2P, obchodování na OTC portálu a také převody aktiv na podúčty, futures účty a fiat peněženky.

Přestože má Binance pro takové události připraveny plány kompenzací, stále panuje v kryptoměnové komunitě silné pobouření, protože uživatelé nebyli spokojeni s reakcí zákaznické podpory burzy a ani s nabízenými kompenzacemi.

Vedení společnosti Binance ovšem popřelo veškerá obvinění z manipulace trhu, která byla proti nim namířena. Svůj postoj zrekapitovali v nedávno zveřejněném tweetu, ve kterém se obecně uvádí, že nikdy “neobchodovali proti svým zákazníkům, ani nemanipulovali s trhem”. Společnost také zdůraznila, že pracuje na posílení vztahu s regulačními orgány a očekává, že výsledkem tohoto kroku bude menší počet dezinformací namířených proti Binance.

“Poté, co se dozvídáme o obviněních z manipulace trhu, která byla proti nám vznesena, chceme vyjasnit svůj postoj k tomuto kritickému bodu. Binance nikdy neobchodovala proti našim uživatelům a ani nemanipulovala s trhem. nikdy se tak ani nestane.“

Na toto oznámení zareagoval populární kryptoinvestor a kritik Mr. Whale tím, že režim společnosti “okrádání lidí” a “manipulace s cenami” se blíží ke konci. Mr. Whale již dříve Binance obvinil z manipulace s Tetherem, aby tak došlo ke zvýšení ceny BTC.

Binance v centru pozornosti regulačních orgánů

Tato oblíbená kryptoměnová burza také čelí v poslední době mnoha kontrolám ze strany regulátorů. Několik zemí včetně USA, Velké Británie, Nizozemska, Německa a Japonska vydalo varování ve svých jurisdikcích varování uživatelům před směnárnou.

A aby toho nebylo málo, své vztahy s burzou ukončily také banky v některých zemích, kde je Binance podrobována kontrole. Banky v Nizozemsku a Velké Británii zastavily pro své klienty transakce se společností Binance. Komise pro cenné papíry v USA nedávno předběžně potvrdila, že vyšetřuje směnárnu na „neveřejném“ rutinním základě. Toto odhalení bylo reakcí na žádost SEC o poskytnutí vyšetřovacích materiálů o Binance podanou jedním z dotčených občanem podle zákona o svobodě informací.

Závěr

Binance v poslední době několikrát zopakovala svůj závazek vůči svým zákazníkům a změnila své služby tak, aby byly více v souladu s předpisy. Po stížnostech regulačních orgánů burza ukončila provoz některých svých služeb, jako jsou deriváty a akciové tokeny, v několika zemích včetně Německa, Nizozemska a Brazílie. Binance také snížila maximální obchodování s pákovým efektem, které nabízí.

Na to vše také navazuje zpřísnění požadavků na ověření svých zákazníků (KYC) a další najímání strategických zaměstnanců k posílení svého týmu, aby bylo možné správně komunikovat s regulátory. Jedním z takových případů je nedávné jmenování Richarda Tenga, bývalého generálního ředitele finančního úřadu v Abú Dhabí, do čela burzy v Singapuru.

Situace kolem oblíbené kryptoměnové burzy Binance je bouřlivá a mění se každým dnem. Jedno je jasné, Binance je pod drobnohledem mnohých.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: