Jason Williams z Morgan Creek’s prodal svůj Chevrolet za BTC

4.2
(6)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Zakladatel yearn.finance oznamuje Deriswap • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitcoin proráží 19 000 USD poprvé od roku 2017 • Bitcoin na první straně Wall Street Journal • a další zprávy

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo...

O tom, že BTC berou vážně už snad téměř všichni, se přesvědčujeme každým dnem a v tomto článku tu máme další důkaz tohoto tvrzení. Jason Williams ze společnosti Morgan Creek se rozhodl prodat svůj Chevrolet Suburban za BTC.

Jason Williams, spoluzakladatel společnosti Morgan Creek Digital se ve svém tweetu z 19. listopadu svěřil, že prodal svůj Chevy Suburban z roku 2007 za 0,4 BTC (v dnešních cenách přibližně 7 300 USD) a je přesvědčen, že udělal dobře, když si místo fiat peněz zvolil právě Bitcoin.

Cena BTC v posledních dnech předváděla neskutečný růst a v době psaní článku se pohybovala kolem 18 425 USD.

BlackRock pozitivně o kryptoměnách

Během nedávného rozhovoru pro CNBC Rick Rider, CIO společnosti BlackRock – největšího správce aktiv na světě (společnost má ve své správě aktiva ve výši více než 7 bilionů dolarů, více než 13 000 zaměstnanců a o klienty ve cca. 100 zemích) řekl, že kryptoměny tu již s námi zůstanou. Dále také poznamenal, že bitcoiny by mohly nakonec nahradit i zlato, neboť použití kryptoměn je „mnohem funkčnější než předávání zlatých cihel“.

Asi netřeba dodávat že kryptoměnová komunita toto Rickovo vyjádření přivítala s nadšením.

 

Tyto pozitivní BTC komentáře přicházejí chvíli poté, co další legendy Wall Streetu Paul Tudor Jones či Stan Druckenmillet také veřejně podpořili tuto dominantní kryptoměnu. A pozitivních zpráv je pochopitelně mnohem více.

Miliardové společnosti, jako jsou MicroStrategy, Square či PayPal, nedávno také vyjádřili podporu bitcoinů.

Vydělá si na nový model?

Ale zpět k Jasonovi a jeho Chevroletu. Cena ojetého Chevrolet Suburban z roku 2007 se pohybuje zhruba kolem 7 000 USD. Zcela nový model Chevrolet Suburban 2021 se dá pořídit za 51 700 dolarů.

Pokud bychom to vzali čistě matematicky, tak pokud se Bitcoinu podaří v příštích letech dosáhnout na cenu 130 000 $ (a mnozí odborníci jsou o tom skálopevně přesvědčeni), bude si moci za dnes získaných 0,4 BTC koupit zbrusu nový model.

Závěr

Na jednu stranu vlastně úplně obyčejná zpráva, kdyby v ní hlavní roli nehrál jeden z velmi mocných mužů a také Bitcoin. Investoři, instituce, správci fondů, banky… ti všichni si velmi dobře uvědomují potenciál BTC a ať již veřejně, či potichu, akumulují a akumulují.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře