Jaká je přidaná hodnota investice do kryptoměn oproti jiným investicím?

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Bitcoin se v posledních týdnech dostal pod palbu médií, protože ceny klesly a mnohá média hlásila (poněkolikáté), že bublina se už už chystá prasknout. Ale jak předpovídali četní obhájci kryptoměny, Bitcoin se (poněkolikáté) vrátil zpět a v současné době se obchoduje za více než 9 000 USD. Nicméně svět kryptoinvestic je mnohem větší než jen Bitcoin a investice do některého altcoinu může být to nejchytřejší investiční rozhodnutí, které tento rok učiníte, hned z několika důvodů.

Blockchain je budoucnost

Velká část diskusí o životním cyklu kryptoměn se soustředila jen na konkrétní kryptoměnu, jako je Bitcoin, takže diskuse o tom, zda “bublina praskne”, je ve skutečnosti diskuse o životním cyklu konkrétní krpytoměny. Ale v případě blockchainu se jedná o zcela samostatnou diskusi, a to o budoucnosti blockchainu, což je technologie, která je základem a může přinést mnohem víc, než jen obchodování kryptoměn. Některé z největších světových značek, včetně společnosti Microsoft, investují své zdroje do zkoumání toho, jak začlenit blockchain do svých budoucích obchodních operací, a je zřejmé, že v dalších měsících a letech bude pravděpodobně následovat mnoho dalších.

K tématu blockchainu a jeho využití si můžete přečíst více v některém z našich článků:
Co je blockchain a jak funguje?
Blockchain neví o tom, že Bitcoin je mrtvý
Bývalí manažeři Googlu vytvořili blockchainovou alianci

V našich zprávách se pak dočtete aktuální informace o tom, která firma a jakým způsobem využívá nebo hodlá využívat blockchainovou technologii. 

Kryptoinvestice řídí vlnu technologických inovací

Investování do kryptoměn znamená, že více času, úsilí, peněz a odborných znalostí se také nalévá do podpůrných technologií, jako je blockchain, které mají potenciál radikálně zlepšit způsob, jakým pracujeme, žijeme a podnikáme po celém světě. Potenciální výhody blockchainu lze vidět napříč dodavatelským řetězcem, od zajištění kvality a bezpečnosti, účetnictví a smluvních postupů až ke způsobu, jakým posíláme a přijímáme peníze. Investici samozřejmě hledají tam, kde mohou dosáhnout největší finanční návratnosti, ale tato investice přináší také hodnotu a přínos pro budoucí generace.

Dlouhodobé hledisko

Vzhledem k tomu, že kryptoměny se dostaly do povědomí veřejnosti teprve nedávno, slyšeli jsme o každém vzestupu a poklesu ceny, přičemž každé hnutí vyvolalo nové kolo diskuse o tom, zda Bitcoin dosáhl vrcholu a zda jde o bublinu, která praskne. Před pár týdny se lidé obávali toho nejhoršího, když se Bitcoin blížil k hodnotě 6 000 USD a tento týden je už zase zpátky na ceně nad 9 000 USD. To je přesně důvod, proč mikroanalýza trhu není nutná a ve skutečnosti přináší víc stresu než užitku. Všechny typy investičních trhů mají prvek volatility a tyto vlny jsou zcela normální. Realisticky je třeba se podívat na to, jak je vaše investice zisková ve střednědobém a dlouhodobém horizontu, tedy
12 měsíců, 5 let, 10 let. Tím, že se soustředíte na dlouhodobé potenciální zisky, spolu se plánovanou investiční strategií nákupu za nízké hodnoty, se můžete vyhnout každodennímu stresu, způsobenému přirozenými výkyvy trhu.

Více informací o tom, jak nakoupit kryptoměny na dlouhodobou investici: Kupujeme kryptoměny k hodlování – seriál

Soupeř Bitcoinu je stále neznámý

Je zřejmé, že Bitcoin v současné době stále dominuje trhu s kryptoměnami, pokud jde o hodnotu a povědomí, ale pro ty, kteří mají zájem o vysokou návratnost investice, tato loď už vyplula. To je proto, že ti, kteří skutečně profitovali z Bitcoinu, do něj investovali před několika lety, kdy byla jednotková cena za minci neuvěřitelně nízká. Nicméně Bitcoin je jen jedna z mnoha zajímavých měn, což znamená, že existují ještě další mince, které se stále obchodují za relativně nízkou cenu a mají potenciál výrazně růst v příštích letech. Stojí za to připomenout zlaté pravidlo, že všechny investice do kryptoměn jsou velmi rizikové a nikdy byste neměli investovat víc, než jste ochotni nebo si můžete dovolit ztratit.

Mohlo by se vám hodit: Bezpečnostní pravidla pro investování v divokém světě kryptoměn

Závěr

Pokud hledáte zajímavou a dlouhodobou investici, která se může velmi dobře zhodnotit, určitě neuděláte chybu investováním do kryptoměn. Doporučujeme nejprve nastudovat více informací o vámi zvolené kryptoměně a o tom, jak to celé funguje a pak to nejprve vyzkoušet s menším množstvím peněz. Všechny důležité informace, návody a průvodce najdete tady.

Tip: Alfa a omega investování do nových kryptoměn

Disclaimer: Tento článek není možné považovat za finanční radu. Cílem daného článku je pouze informovat a vzdělávat ohledně kryptoměn. Kdokoli se rozhodne investovat do kryptoměn, by měl udělat vlastní dostatečný průzkum. 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img