Bývalí manažeři z Googlu spustili blockchainovou alianci

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Trio bývalých manažerů Googlu spustilo novou blockchainovou alianci, jejímž cílem je rozvíjet a podporovat iniciativy založené na blockchain technologii.

XGoogler Blockchain Alliance

XGoogler Blockchain Alliance (GBA) se skládá z projektových manažerů, investorů a poradců, včetně Andyho Tiana, Hitterse Xu a Daniela Wanga. Andy Tian je zakladatel Gifto, platformy založené na Ethereu, která se může pochlubit více než 20 miliony uživateli. Hitters Xu je zakladatelem Nebulas, next-gen veřejného blockchainu. A Daniel Wang je zakladatelem Loopringu, automatizovaného, decentralizovaného rozhraní, které umožňuje obchod mezi burzami.

Toto trio, které dohlíží na řadu prominentních projektů s blockhainovou technologií v Číně, věří, že jejich zkušenosti z Googlu mohou posílit hromadné povědomí o technologiích, které stojí za kryptoměnami.

XGoogler Blockchain Alliance je již aktivní v San Francisku, Pekingu a Šanghaji a již plánuje další rozšíření.

Blockchainová revoluce

Zprávy o této nejnovější iniciativě přišly krátce poté, co společnost Samsung odhalila, že plánuje přijmout systém založený na blockchainu pro sledování globálních zásilek. Očekává se, že tento krok sníží náklady na dopravu společnosti Samsung o neuvěřitelných 20 procent.

Samsung není jediná velká firma, který se připojuje k blockchainové revoluci. Ripple nedávno investoval 25 milionů dolarů v XRP do Blockchain Capital Parallel IV, což je fond, který bude investovat do iniciativ, založených na blockchainu.

Mohlo by vás zajímat: Co je blockchain

Stejně tak rodina Rockefellerů (odhadovaná hodnota majetku: 1 bilion dolarů) uvedla, že dlouhodobě investuje do blockchainu prostřednictvím svého investičního fondu Venrock.

Blockchain má budoucnost

Příliv těchto velkých peněz do vznikajícího ekosystému kryptoměn vyslal nezpochybnitelný signál, že hlavní finanční hráči se domnívají, že blockchain a Bitcoin mají budoucnost.

V současnosti je jeden zajímavý rostoucí trend i u studentů. Studenti na elitních obchodních školách odmítají tradiční pracovní místa na Wall Street a ve financích, aby se zapojili do startupů a společností zabývajících se kryptoměnami a blockchainem.

Blockchain je druhým nejrychleji se rozvíjejícím průmyslem na dnešním trhu práce se 14 nabídkami práce na každou vývojářskou společnost, podle průzkumu z TechCrunch.

Závěr

Blockchain, technologie, na které funguje Bitcoin, je bezesporu revoluční. I přes značné výkyvy v ceně Bitcoinu je jasné, že Bitcoin velmi napomohl rozšíření blockchainové technologie i do dalších odvětví. V každém případě jsme svědky dalšího velkého převratu v historii.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdrojccn.com
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img