Investoři ve velkém kupují americké technologické akcie a prodávají ty čínské

4.3
(4)

Nejnovější průzkum mezi manažery fondů (FMS) Bank of America ukazuje, že chování investorů a jejich pohled na trh se výrazně změnil, a to v důsledku nejsilnějšího býčího sentimentu za poslední dva roky. Americké akcie a technologický sektor zaznamenaly nejvyšší alokaci od listopadu 2021, respektive srpna 2020. Tento vývoj vedl ke snížení alokaci v hotovosti, komoditách, rozvíjejících se trzích, defenzivních titulech a energetických akciích – ty spadly na nejnižší úrovně od prosince 2020.

Množství hotovosti mezi investory kleslo ze 4,8 % na 4,2%, což signalizuje zvýšenou chuť riskovat v době, kdy je očekávání globálního růstu na nejvyšší úrovni za poslední dva roky. Tento nárůst optimismu vedl investory k rozsáhlým investicím do amerických technologických akcií, což posunulo ukazatel Bull & Bear Indicator od BofA na hodnotu 6,8. Tato pozice investorů nyní může teoreticky představovat hrozbu pro riziková aktiva.

Poprvé od dubna 2022 mezi investory opadl strach z blížící se recese. Optimismus ohledně globálního růstu dosáhl úrovně, kterou jsme naposledy viděli v únoru stejného roku. Když byli investoři dotázáni na výhled ekonomického vývoje pro tento rok, dvě třetiny z nich uvedli, že očekávají soft landing a jedna pětina věří v no landing. Pouze jedna desetina dotázaných předpokládá hard landing, uvádějí analytici BofA.

Prozkoumejte akcie na platformě XTB

Důvodem tohoto optimismu je zřejmě očekávání nižších úrokových sazeb. Jen malá část investorů očekává růst krátkodobých sazeb a pouhých 7 % předpokládá vyšší míru inflace. Drtivá většina, přesněji 85 %, předpovídá zvýšení výnosové křivky a rekordních 46% respondentů považuje fiskální politiku americké vlády za příliš stimulující.

Nejoblíbenější obchod mezi investory: Longovaní Velké sedmičky

Pokud se podíváme na trendy v obchodování, mezi investory je momentálně nejoblíbenější longování tzv. „Velké sedmičky.” Je tomu tak poprvé od února roku 2022, kdy se objevil narativ longování amerického dolaru. Na druhém místě se umístilo shortování čínských akcií, přičemž 25 % dotázaných investorů doporučuje snížit pozici na tomto trhu.

Investoři by měli své investice rozdělit na základě očekávání ekonomického vývoje. Scénář hard landingu nabádá k alokování hotovosti, investování do proticyklických společností a shortování amerických, zejména technologických akcií. Přesvědčení v no landing favorizuje investice do komodit, energií, amerického dolaru a shortování dluhopisů.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img