Investiční společnost SkyBridge Capital investovala do Bitcoinu 182 milionů dolarů

5
(3)

Zprávy a souhrny

SkyBridge Capital, investiční společnost, kterou provozuje Anthony Scaramucci, již údajně investovala 182 milionů dolarů do BTC a v brožuře pro investory uvedla, že vlajkovou loď kryptoměn považuje za „digitální zlato“.

Podle zveřejněných údajů má tato společnost ve správě aktiva v celkové výši 9,3 miliardy USD a v lednu příštího roku spouští bitcoinový fond SkyBridge Bitcoin Fund LP. Ve zprávě investorům se ale ukázalo, že společnost už do Bitcoinu investovala. V dokumentu se píše:

„[SkyBridge] jménem svých investičních fondů již investovala 182 milionů $ do bitcoinu“

SkyBridge bitcoinový fond

Bitcoinový fond SkyBridge je nastaven tak, aby byl k dispozici pouze akreditovaným investorům, a bude vyžadovat minimální investici 50 000 USD. Fond údajně již do BTC investoval 25 milionů USD a bude otevřen od 4. ledna.

V propagačním materiálu se mluví o bitcoinech jako o „digitálním zlatě“ a dokonce se označují za „ještě lepší zlato než zlato“. Bitcoin je popisován jako rozvíjející se třída aktiv, která se postupem času stává méně riskantní a má atraktivní dynamiku nabídky a poptávky. SkyBridge dále zmiňuje rostoucí retailové a institucionální přijetí společně s nízkými úrokovými sazbami a „bezprecedentním tiskem peněz“ jako faktory, které přispívají k nákupu omezených aktiv, jako je „zlato, nemovitosti, umění a právě bitcoiny“.

Společnost rovněž poukázala na rostoucí přijetí na Wall Street a zveřejnila citace vedoucích pracovníků ve společnostech jako BlackRock, Citibank a JPMorgan. SkyBridge pro ukládání BTC uzavřela partnerství s Fidelity Digital Assets a Silvergate.

Anthony Scaramucci

Pokud jste až dosud jméno Scaramucci neslyšeli, tak Scaramucci sám je bývalým viceprezidentem společnosti Goldman Sachs a dokonce krátký čas působil jako ředitel komunikace Bílého domu za vlády Donalda Trumpa.

Jeho investiční firma kupuje BTC poté, co kryptoměny přijalo několik dalších společností. Z těch nejznámějších jmen připomínám například MicroStrategy, Mass Mutual či Square, které letos nakoupily BTC v hodnotě více než miliardy USD.

Začátkem tohoto měsíce Scaramucci komentoval načasování bitcoinové investice firmy slovy, že věří, že ještě není pozdě a že je naopak „jedním z prvních, kdo naskakuje“ K tomu dodal:

„Brzy uvidíte vlnu přijetí Bitcoinu institucionální komunitou. Chtěl bych zapojit naše investory dříve, než se to rozjede na plný plyn.“

Závěr

Investiční fond Paula Jones Tudora, MicroStrategy Michaela Syylora, Square Jacka Dorseyho, MassMutual, Raoul Pal, Guggenheim Partners a pak samozřejmně Grayscale. Toto je jen krátký výčet zvučných jmen, která již na kryptoměnový vlak nastoupila.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
whistleblower

Nedostal jsem se ještě k přečtení detailů, ale pokud ti akreditovaní investoři i u téhle instituce mají investovat do jejích investičních produktů nebo akcií s pocitem, jak investují do krypta, tak to nás v budoucnu možná ještě čeká celkem zajímavá podívaná.

Pak by tyhle firmy možná chtělo ještě zastřešit sendvičem několika dalších fondů, co k tomu svým investorům taky nabídnou vlastní investiční produkty… a radost ze zhodnocování investic v nepřímý návaznosti na btc se tak bude násobit.

Nepomrkáva po tom náhodou už i Michael Burry? 😉

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: