[Odpolední zprávy] • MassMutual investoval 100 milionů USD do BTC • Putin nařizuje ruským veřejným činitelům hlásit držení kryptoměn • a další články

3
(1)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.

Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo na nich vydělat na burze? Registrujte se na Binance ještě dnes – nejlepší kryptoburza.

TRHY

Bitcoin utrpěl v posledních několika dnech určité ztráty. Po relativně klidném víkendu, kdy se obchodoval kolem 19 000 USD, se cena aktiva o několik dní později snížila na 17 650 USD. Kryptoměna se původně odrazila od tohoto minima a dostala se zpět na úroveň 18 000 USD. Ve skutečnosti BTC prudce vzrostl na vnitrodenní maximum 18 600 USD, než byl další postup severním směrem odmítnut. V následujících hodinách se bitcoinovým býkům nepodařilo tempo udržet a aktivum opět spadlo pod 18 000 USD. Technické ukazatele naznačují, že další významná úroveň podpory bude na 17 180 USD. Pokud by se Bitcoin pod touto hranicí zlomil, mohla by kryptoměna klesnout až na 16 340 USD.

Aktuální ceny kryptoměn a nástroje pro obchodníky najdete i u nás na KMC.

NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: 11.12.20 Technická analýza ETH/USD a LTC/USD – Do konce roku ve znamení rudé?

NEJNOVĚJŠÍ přehled trhů najdete zde: 11.12.20 [Přehled trhu +LINK] Bull run nebo vánoční výprodej?

Kryptoměny

MassMutual investoval 100 milionů USD do BTC

Další společnost investuje miliony dolarů do Bitcoinu (BTC). Společnost Massachusetts Mutual Life Insurance Co, také známá jako MassMutual, investovala 100 milionů dolarů do Bitcoinu. Nově získané BTC bude součástí obecného investičního fondu společnosti. Jedná se o další ze zajímavých společností, která vstoupila na trh kryptoměn.

Zakladatel IOTA David Sønstebø opouští nadaci IOTA

Nadace IOTA se včera rozešla se zakladatelem Davidem Sønstebø v jednomyslném rozhodnutí, které jako důvod tohoto kroku okomentovalo „odlišnými zájmy“.

Sønstebø založil a představil IOTA v roce 2015 jako vysoce škálovatelný blockchain, jehož cílem bylo zaznamenávat, ukládat a provádět transakce mezi více elektronickými zařízeními – což je typ technologického přístupu populárně známého jako „internet věcí“. Nativní tokeny IOTA projektu zažily vrchol v roce 2017, kdy hodnota byla 5,25 USD za kus.

DeFi

MetaMask chce, aby se instituce vrhly do DeFi s novou verzí pro podniky

Peněženka MetaMask se snaží přilákat institucionální investory do decentralizovaného finančního sektoru s verzí, která bude brzy uvedena na trh. Populární peněženka s více než 1 milionem aktivních uživatelů měsíčně se nyní snaží ještě více rozšířit. Vývojáři ConsenSys zjistili, že protokoly DeFi jsou v současné době příliš neefektivní pro profesionální obchodní firmy a neexistují žádné „podrobné zprávy pro účely účetnictví, vykazování daní či zisků a ztrát“.

První projekt DeFi na Cardanu přechází z Polkadotu

Decentralizovaná platforma elektronického obchodování Bondly bude prvním decentralizovaným finančním projektem, který bude spuštěn na blockchainu Cardano jako součást zavádění funkce chytrých smluv Goguen. V oznámení na Twitteru společnost, která vybudovala platformu Cardano, IOHK, nazvala partnerství jako: „Obrovský krok v pokračování poslání obou společností přinést masám decentralizované finance.“

Banky, burzy, firmy

Indické banky opět slouží obchodníkům a kryptoburzám 

Špičkové instituce, jako je State Bank of India, ICICI Bank, HDFC Bank a Yes Bank, umožňují zákazníkům používat své bankovní účty k financování obchodování s kryptoměnami. Dále nabízejí různé možnosti burzám kryptoměn, řekly zdroje obeznámené s touto záležitostí pro The Economic Times. Účty hlavních burz byly pozastaveny poté, co Reserve Bank of India vydala příkaz zakazující bankám používat jejich systémy pro transakce související s kryptoměnami v dubnu 2018. Zákaz byl zrušen Nejvyšším soudem na začátku tohoto roku.

Regulace, CBDC

Generální ředitel společnosti Circle píše dopis americké vládě

Generální ředitel společnosti Circle, Jeremy Allaire, včera zaslal vedoucím pracovníkům amerického ministerstva financí dopis, v němž žádá o rychlejší regulaci kryptoměn a blockchainových protokolů v zemi s uvedením, že by země mohla mnoho ztratit, pokud nebude jednat o nově vznikající technologii.

Putin nařizuje ruským veřejným činitelům hlásit držení kryptoměn

Ruský prezident Vladimir Putin podepsal příkaz, který veřejným činitelům ukládá povinnost hlásit jakékoli držby kryptoměn. Podle dokumentu (podepsaného ve čtvrtek) musí současní úředníci i lidé, kteří se chystají převzít vládní pozici, zveřejnit, která digitální aktiva vlastní, a také v jakém množství a odkud byly zakoupeny. První zprávy je třeba poskytnout v období od 1. ledna do 30. června 2021.

Tři čínští giganti elektronického obchodu se připojili k nejnovějšímu testu digitálních jüanů

Tři hlavní čínské společnosti, Didi, Meituan a Bilibili, se podle místního zpravodajského zdroje CLS účastní posledního testu iniciativy centrální banky v oblasti digitální měny (CBDC). Ve zprávě, která cituje Financial Associated Press, se uvádí, že úspěšní žadatelé o loterijní proces ve městě Su-čou mohou utratit své výhry z digitálních jüanů online prostřednictvím platformy Meituan pro sdílení jízdních kol, taxislužby Didi a stránky pro sdílení videa Bilibili.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: