Institucionální přijetí podtrhuje naléhavost jasných kryptografických pravidel

5
(2)

Americká komisařka pro cenné papíry (SEC) Hester Peirce (v komunitě známá pod přezdívkou krypto mamka) se nechala slyšet, že regulační jasnost v krypto průmyslu je nyní zapotřební více než kdy jindy.

Společně s tím, jak se instituce přesouvají do prostoru kryptoměn, se potřeba jasných pravidel týkajících se digitálních aktiv, ukazuje jako naprosto zásadní.

Jasná regulační pravidla jsou nutností

Komisařka SEC, Hester Peirce, věří, že jasná pravidla pro kryptoměny jsou nyní zapotřebí více než kdy jindy, protože společnosti jako Tesla a Mastercard již aktivně využívají tuto alternativní třídu aktiv.

Peirce během sobotní diskuse pro agenturu Reuters mluvila v souvislosti s masivními nákupy kryptoměn hlavně o důsledcích institucionálního přijetí kryptoměn. Připomněla Teslu Elona Muska, která naznačila plány na přijímání plateb v bitcoinech (BTC) a mnohé další společnosti, včetně nejstarší americké banky BNY Mellon a platebního giganta Mastercard. Během rozhovoru uvedla:

“To zvyšuje naléhavost, abychom v této oblasti podnikli nějaké kroky, které zajistí větší regulační jasnost”

Peirce, který je v krypto komunitě obecně označována za “krypto mamku” se důsledně zasazuje o jasná pravidla pro kryptoměny a vyzývá Komisi pro cenné papíry (SEC), aby do této oblasti vnesla více světla a umožnila tak kryptoměnovému průmyslu prosperovat bez obav z porušení zákona.

Dála podotkla, že nová prezidentská administrativa v kombinaci s rostoucím zájem o kryptoměny ze strany institucionálních investorů by mohla nabídnout nový pohled na regulaci krytoměn.

“Nejde jen o to, že již nějakou dobu existují výzvy k vyjasnění otázek kolem kryptoměn a že nová administrativa přináší šanci se znovu na ně podívat. je to také okamžik, kdy to vypadá, že nový pohled hledají i ostatní účastníci na trhu.”

Kauza GameStop

Peirce se také vyjádřila ke kauze GameStop, která plnila titulní stránky mnoha deníků a uvedla, že je ještě příliš brzy na to, aby regulační orgány mohly učinit nějaké oficiální závěry.

Již dříve ale bylo oznámeno, že americké regulační orgány vyšetřují obchodní aplikaci Robinhood pro pozastavení obchodování s akciemi GameStop poté, co reddit skupina r/WallStreetBets předvedla hráčům z Wall Street ukázkový short squeeze a vypumpovala cenu nad 370 USD.

Již tento čtvrtek by měl generální ředitel společnosti Robinhood Vlad Tenev společně s generálním ředitelem Citadely Kenem Griffinem a dalšími zúčastněnými předstoupit před Kongres a čelit otázkám vyšetřovatelů.

Závěr

Slova komisařky nejsou žádným překvapením, neboť svět velmi pozorně a pravidelně sleduje, co jednotlivé investice velkých společností udělaly s cenou kryptoměn. Minulý týden jsme byli svědkem nového bitcoinového ATH poté, co společnost Tesla oznámila, že nakoupila Bitcoin za 1,5 miliardy dolarů. Po tomto oznámení cena digitálního aktiva během pár hodin prudce posílila až na téměř 50 000 $.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
whistleblower

A pokud to vše zase nějakým “kriplícím” způsobem zregulují, krypto se pak stane jen dalším FIAT, kterým nemělo být. 😀

Coobs

To se nestane, už je to moc velká věc…

whistleblower

Hamižnost dokáže divy. 😉

spot_img