Co znamená vítězství Joe Bidena pro kryptoměny?

4.5
(4)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Kristin Smith, ředitelka Blockchain Association a členka správní rady politického akčního výboru HODLpac, který je přátelský ke kryptoměnám, se vyjádřila, jaké vidí změny pro kryptoměnový průmysl za éry nového prezidenta – Joe Bidena.

V rozhovoru s Laurou Shin vyjadřuje Smith optimismus vůči Bidenově správě, zejména s republikánským senátem.

“Když se podíváme na Bidenovu administrativu, pokud s tím máme co do činění … Vlastně si myslím, že kombinace Bidenovy administrativy s republikánským senátem, což podle mého názoru je místo, kam jdeme … To je pro krypto opravdu dobré,” a má to několik důvodů. “

Trumpova administrativa vs. Bidenova administrativa

Smith říká, že ačkoli Trumpova administrativa měla své výhody, mohla by Bidenova administrativa znamenat novou možnost pro lobbisty a zastánce kryptoměn.

“Trumpova administrativa je trochu smíšená.” Máme Hester [Peirce], máme Briana [Quintenze] a jsou skvělí. Ale máme také sekretáře Mnuchina (Stevena), který není velkým fanouškem tohoto prostoru. Máme samotného Trumpa. Máme Jaye Claytona, který byl skeptický … Stáli v cestě tomu, aby se něco udělalo.

Pokud se tedy podíváme na administrativu Bidena, doufáme, že získáme krypto-vzdělané regulátory na klíčových pozicích v komisích SEC (Securities and Exchange Commission), CFTC (Commodity Futures Trading Commission) a OCC (Office of the Comptroller of the Currency) a Biden bude hrát důležitou roli při výběru těchto lidí.

Republikánský senát je výhodou pro kryptolegislativu

Pokud tento scénář zkombinujte s „umírněnějším“ a obchodu vstřícným republikánským senátem, mohla by legislativa, týkající se kryptoměn, vzkvétat, říká Smith.

“Protože máme republikánský senát, budou tyto volby mnohem umírněnější, než by byly, kdyby se senátu ujali demokraté.”

Smith závěrem shrnuje: “Myslím, že je to dobré pro kryptoměny, protože demokraté jsou trochu otevřenější podnikání a inovacím v soukromém sektoru a myslím, že to je ve skutečnosti vítězná kombinace a existuje zde potenciál získat v klíčových slotech několik skvělých regulátorů.”

Závěr

Oficiálně tedy nejsledovanější prezidentské volby v USA vyhrál demokratický kandidát Joe Biden. Republikán Donald Trump se už ovšem nechal slyšet, že s výsledkem voleb nesouhlasí a že se odvolá. Situace tedy i nadále zůstává dosti nepřehlednou.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img