Inflace eurozóny vůbec poprvé dvouciferná

4.7
(3)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Inflace eurozóny dosáhla nového rekordu a vůbec poprvé v historii je na dvouciferných hodnotách. Inflace oproti srpnu vzrostla o 0,9 procentního bodu na 10 %. Evropská centrální banka (ECB) tak má povinnost zaujmout agresivnější postoj vůči akceleraci cenové hladiny v eurozóně.

Inflace vůbec poprvé na dvouciferných hodnotách

Inflace v eurozóně činí v meziročním podání 10 %. To tedy znamená, že růst cenové hladiny zase akceleruje. Přitom na jaře začal růst cenové hladiny zpomalovat. A v srpnu byl oproti červenci rozdíl pouhého 0,2 procentního bodu. Na první pohled se proto mohlo zdát, že se inflace „stabilizuje“ na jistých úrovních, odkud by následně mohla začít klesat.

Tím pádem opětovně roste tlak na Evropskou centrální banku, která při posledním konaném zářijovém zasedání schválila růst základní úrokové sazby o 0,75 procentního bodu. Pro trhy to bylo nemalé překvapení, protože ECB se dlouhodobě bránila jakýmkoliv restrikcím. Avšak v důsledku nových inflačních dat se dá proto předpokládat, že na dalším zasedání, konaném 27. října, dojde opětovně k růstu základní úrokové sazby minimálně o 0,75 procentního bodu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
Hodnocení článku :
     

Ještě aby nebyla, když ECB ani BoE nejsou schopny zasáhnout proti pádu svých měn. BoE se snad už konečně po brutálním pádu libry probrala, zatímco ECB tvrdě chrápe.

Hujer

Britové levně skupují své vlastní dluhy. Geniální . EU opět prohrála. Dohoda s USA přináší libře ovoce. Výprodej přebytků ,nechtěných přebytků. Kdo by nekoupil,za takovou výprodej cenu.
USA a GB se veřejně vysmívají neschopné, bankrotující EU.

Martin Burdik

Opravdu HUJERE levně britská centralní banka skupuje britské státní dluhopisy😅🤣😂Ja vím hujere,že jsi v tomto diskuzním foru suverenně největší kokot,ale alespoň ty základy ekonomie by jsi měl mít a logicky by jsi si měl vydedukovat co se asi stane,když bude centrálni banka neustále nakupovat britské dluhopisy!

Pavel

Bohužel u každého státu, kromě USA platí, že kvantitativní uvolňování povede z dlouhodobého hlediska k znehodnocování domácí měny. USA jsou vyjímkou díky vázanosti dolaru na prodej ropy, díky tomu si bez dolaru ropu nekoupíte tím je zajištěna nevysychající poptávka po dolaru, USA díky této prasárně přenáší domácí inflaci na všechny ostatní. Američané, pokud se týká obchodu dokázali vždy s každým vyjebat.

Martin Burdik

Přesně tak,britská centralní banka tím kvantitativním uvolňováním,teda spíš tisknutím ničím nekrytých peněz vykupováním dluhopisů od britských penzijních fondů přinese jen inflaci a oslabování libry!

spot_img