HODLeři stakují, nováčci sklízejí zisky

3.2
(29)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Data celkem jasně ukazují, že dlouhodobí bitcoinoví HODLeři neprodávají své podíly, i když cena bitcoinů převyšuje 55 000 dolarů – což je více než dvojnásobek předchozího historického maxima poblíž 19 000 dolarů. Nováčci na druhé straně vybírají zisky.

Tip: Při registraci přes tento náš odkaz na největší kryptoměnovou burzu Binance získáte 20% slevu na poplatcích. Tato sleva funguje navždy. Můžete si zde koupit také Bitcoin během vteřin pomocí platební karty. Platforma je v češtině, registraci zvládne každý na pár kliků.

Rok 2017 zdá se klíčovým

Graf „Hodlwaves“ od Unchained Capital, který vizuálně ilustruje BTC peněženky podle jejich poslední aktivity na blockchainu, ukázal nárůst dlouhodobých i krátkodobých pohybů.

Graf ukazuje, že počet mincí přesunutých za posledních 30 až 90 dní je na nejvyšší úrovni od medvědího trhu v roce 2018. Adresy obsahující coiny pro tato období představují přibližně 15 % cirkulující nabídky a tvoří největší segment peněženek. Peněženky, které byly neaktivní po dobu tří až pěti let, nyní tvoří druhý největší segment, přičemž v těchto peněženkách je uloženo 13,5 % všech BTC.

Počty bitcoinů, které se nepohybovaly alespoň tři roky, v letošním roce zatím roste, přičemž  data ukazují, že investoři je drží od konce roku 2017. To znamená, že neprodávali během medvědího trhu 2018, který zaznamenal pokles BTC o 84 % z tehdejšího historického maxima a neprodává se ani po dramatickém růstu z posledních několika měsíců.

CTO z Glassnode, Rafael Schultze-Kraft, říká, že data velmi dobře ukazují, že ti, kteří si koupili BTC za poslední dva roky, berou zisky, zatímco ti, kteří si koupili před více než třemi lety, stále stakují.

Stojí za zmínku, že Hodlwavesův graf ukazuje významný pokles v procentech neaktivních dodávek bitcoinů mezi jedním a dvěma roky, což by mohlo znamenat, že ti, kteří nakupovali během medvědího trhu, sklízeli zisky.

Podniková adopce

Cena BTC se vyšplhala kolem svého předchozího historického maxima, neboť podniková adopce stále roste. Společnosti jako Tesla a MicroStrategy přelily část svých hotovostních rezerv do kryptoměn, aby se zajistily proti inflaci a znehodnocení měny.

Bitcoinový bull run svědčil o tom, že cenové předpovědi se stávají stále více býčími, kdy kupříkladu bývalý výkonný ředitel Goldman Sachs a spoluzakladatel Real Vision Raoul Pal odhalili, že věří, že celková tržní kapitalizace bitcoinů a všech ostatních kryptoměn poroste a překročí 100 bilionů.

Generální ředitel platformy pro obchodování s kryptoměnami v San Francisku, Jessen Powell, zase věří, že cena BTC by mohla v příštích 10 letech prolomit 1 milion dolarů a v dlouhodobém horizontu by mohla „jít až do nekonečna“.

Závěr

Do jisté míry je to pochopitelné, že nováček v BTC bude nadšen z rychlých zisků. Mazáci však ví, že se vyplatí si počkat.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.2 / 5. Počet hlasujících 29

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Marek

,,Hodlwavesův graf,, tvl tak teď už jsem viděl všechno 😀

PK123

Asi tu články píše Google Translator. Stacking vs. staking další perla…

ppetr1

chudaci spekulanti – jen smutne koukaji jak se jim vzdaluje nakup btc.
mohli mit alespon v necem jistotu na duchod kdyz stat z nich udela spise zebraky.

Roman

Koupit se da vzdy a i kousek BTC jen proste pockat tak 5 let a tbeba pak, jen, odprodat 10% a za dalsich 5 let zase 10 %

Petr 2

Jistotu v BTC na důchod 🤣🤣🤣🤣 bože ty jsi fakt marný.

A mazák si pry počká 🤣🤣🤣🤣

Ftelf
Hodnocení článku :
     

Vcelku příjemný odpočinkový článek až na jednu podstatnou nepřesnost, která byla zmíněna tolikrát, že zřejmě nejde o náhodnou záměnu, ale nepochopení. Je podstatný rozdíl mezi HOLD == HODL a stakingem. Podle článku jsem čekal, že článek bude o ADA a dalších PoS coinech. Stake je něco ůplně jiného a než abych neobratně přepisoval tak si to vygooglujte 🙂

Tomas

Aha… a jaky je tedy rozdil mezi HOLD a HODL?

Pavel

Žádný. Byl to překlep(místo hold hodl) a už to zůstalo

Dominik

Je to narážka z wallstreetbets kdy oni jsou opice podle amerických milionářů. Proto financují z výdělku na GME adopce goril a opic.

Mirek
Hodnocení článku :
     

Kdo si počká, smrti se dočká

CyberAngel
Hodnocení článku :
     

Tvl, já hodloval od zacatku 2018 po tom masivním propadu a prodal na konci listopadu 2020, když se to konecne vysplhalo na 12k, abych dostal zpatky svoji investici a prelil to do P2P pujcek, kde mam 10% rocne jistych. A ted je to 56k. Radsi se na to ani nekoukam 🙁

Michal

Já prodal PolkaDoty na 12 dolarech. Uteklo mi asi půl míče….. Včera jsem brečel 😂😂😂

andrej

ja som predal 670 000 dodgecoin 6 januára 2021 za 5300 euro dnes by som ich predal za vyše 30 000. Obrovská škoda ide ma poraziť 🙁

Linda

lol, to mi spravilo den, dobre ti tak

Viktor

Slova “stack” a “stake” nejsou synonyma. Stack znamená, že daná osoba přikupuje a hromadí svůj majetek (v tomto případě bitcoin). Stake je proces, při němž osoba uzamkne určité množství kryptoměny do validátoru a ověřuje nové bloky (proof of stake).

Bitcoin funguje na principu proof-of-work a proto je stakování bitcoinu terminologicky nesmysl, ačkoliv se někdy půjčování bitcoinu nepřesně označuje jako staking. Překlad tweetu je ale zcela špatný.

Pro hlubší porozumění problematice doporučuji autorce i čtenářům články a přednášky Lucie Komárkové.

spot_img