Bitcoin a ostatní kryptoměny stoupnou v tržní kapitalizaci nejméně na 100 bilionů dolarů, říká Raoul Pal

4.3
(12)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Raoul Pal, ekonom a bývalý manažer hedgeového fondu v Goldman Sachs, opět hovoří pozitivě o kryptoměnách. Očekává dechberoucí růst, pokud jde o tržní kapitalizaci kryptotrhu.

Raoul Pal predikuje růst marketu

Makroekonomický guru a spoluzakladatel Real Vision Raoul Pal věří, že tržní kapitalizace všech kryptoměn může vzrůst stokrát oproti současnému ocenění necelých 1,7 bilionu dolarů. Raoul Pal svým 420 tisícům fanoušků na Twitteru nabízí své názory na trh s Bitcoinem a kryptoměnami. Říká, že mnoho tradičních investorů stále nevidí potenciál, který se ukrývá v kryptotrhu.

Ekonom uvedl, že mnoho projektů v kryptoprostoru skončí a zemře. Není to tedy tak, že stačí bez rozmyslu nakupovat co vám padne pod nos a čekat pohádkové výnosy. Zároveň však dodává, že ty, které přežijí, přilákají mnohem více účastníků, což posune kryptoprůmysl do závratných výšek.

„Tisíce projektů, všechny posouvající hranice a procházejí stejným “přežij nebo zemři” [osudem] a pak síťovými efekty, [zatímco] celý ekosystém stoupá.”

Vidíte to taky?

Skoro jako by se Raoul Pal obracel na tradiční investorský svět s otázkou, zda jsou již schopni vidět ten potenciál.

Říká:

„Považuji za fascinující vidět tradiční finančníky a byznysmeny, kteří se nejprve pokoušejí obejít BTC, pak další krypto protokoly, pak DeFi (decentralizované finance) a nyní NFT (nezastupitelné tokeny). V každé jednotlivé fázi rychle se rozvíjejícího ekosystému použili protiretionistické myšlení na rozdíl od analýzy exponenciálních síťových efektů, a proto vše vypadá jako bublina nebo nesprávná alokace kapitálu.“

“Hopium?”

Naděje a optimismu ohledně kryptotrhu má Raoul Pal na rozdávání a přesně to také dělá. Je to jen hopium (neopodstatněný optimismus), nebo bude mít nakonec pravdu? To ukáže čas. Ekonom věří, že revoluce v digitálních aktivech usnadní převod a vytváření bohatství ve výši stovek bilionů dolarů.

„Jak se zrychluje internet hodnoty a důvěry, zničí více velkých starých obchodních modelů, možná více, než internet samotný. Vím, že to zní grandiózně a hyperbolicky, ale TAM (total addressable market [celkový adresovatelný trh]) přenosu, ukládání a narůstání hodnoty je největší a nejcennější na Zemi…

Tento prostor nebude ekosystémem 1,7 bilionu dolarů, jako je tomu dnes, ale nakonec ekosystémem v řádu stovek bilionů dolarů. Můžete přijmout změnu, nebo s ní bojovat, ale dlužíte sami sobě, abyste ji pochopili, protože i tempo inovací roste exponenciálně.“

Závěr

Bývalý manažer hedgeového fondu v bance Goldman Sachs si myslí, že kryptomarket naroste do velikosti stovek bilionů dolarů. Sám však naznačuje, že je třeba získat své vlastní porozumění, kterého docílíte vlastním průzkumem. Určitě tedy jeho slova neberte jako investični radu, ale pouze jako zajímavý pohled, resp. výzvu k hledání vlastního pohledu na věc.

Pro nováčky raději připomínáme, že je třeba mít na paměti také časové rámce, v jakých se pohybujeme. To jen pro případ, že by někdo čekal, že se z něj za týden stane milionář, protože to se pravděpodně nestane, ale přijít o peníze lze do týdne snadno. Raoul Pal také zmínil, že mnoho kryptoměn po cestě za stobilionovou kapitalizací trhu zemře a přežijí jen některé.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 12

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
leonard
Hodnocení článku :
     

Pravda a nic než pravda.

JohnyKacko

“Raoul Pal, ekonom a bývalý manažer hedgeového fondu v Goldman Sachs”
člověk, který nikdy nevytvářel žádné hodnoty a byl tak “schopný”, že ho propustili.
Tak nám pokračuje ve svém nevytváření hodnot a nyní v oblasti kryptospekulací, hlavně že odběratelé odebírají a mileniálové sledují jeho kanál.

Non coin

Čas ukáže 😀

Jib

Pravda a nic než pravda.

spot_img