Hash rate Ethereum Classic stoupl o 280 % za jediný den

5
(4)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Proof-of-work blockchain Ethereum Classic zaznamenal velký nárůst hash rate v době, kdy těžaři zavírají krám na nyní proof-of-stake Ethereum.

Nárůst hash rate o 280 %

Ve čtvrtek hash rate Ethereum Classic, měřítko výkonu těžby kryptoměn, vystřelil na 183 terahashe za sekundu (TH/s), což je o 280 % více než před 24 hodinami, kdy dosahoval 64 TH/s. Pozoruhodné je, že podle údajů těžebního poolu 2Miners zaznamenal hash rate Ethereum Classic za posledních 30 dní 500% nárůst.

Náhlý nárůst hash rate následoval po úspěšném přechodu Etherea z proof-of-work na proof-of-stake konsensus. Po tomto přechodu již ethereum nevyžaduje těžaře.

Před The Merge těžaři Etherea v průběhu let společně utratili miliardy za těžební zařízení. Očekávalo se tedy, že po The Merge bude hashovací rychlost Etherea proudit do jiných řetězců proof-of-work. Již před The Merge těžební pooly uvažovaly o rozšíření na Ethereum Classic, protože jej považovaly za životaschopný alternativní proof-of-work blockchain k Ethereu.

Kompatibilní algoritmus

Těžební algoritmus Ethereum Classic nazvaný Ethash je kompatibilní s těžebním zařízením používaným na ethereu. Proto lze nativní kryptoaktivum na Ethereum Classic s názvem ETC těžit pomocí stejných těžebních strojů na bázi GPU a ASIC, které byly dříve vyrobeny pro Ethereum.

Podle nejnovějších údajů je Ethermine největším těžebním poolem na Ethereum Classic, který přispívá přibližně 57 TH/s z celkového počtu 30 647 jednotlivých těžařů. Ethermine byl před The Merge vedoucím těžebním poolem na Ethereu.

Podobný trend zaznamenaly i další proof-of-work blockchainy. Na blockchainu Ergo vystřelil hash rate o více než 390 %, z 27 TH/s na současných 107 TH/s za jeden den, na 2Miners. Podobně se za jeden den téměř zdvojnásobila rychlost hashování u Ravencoinu, když stoupla z 8 TH/s na 15,52 TH/s.

Závěr

Vypadá to, že těžaři ve velkém přecházejí na jiné proof-of-work blockchainy, aby jejich investice do těžebních zařízení nepřišly vniveč. Pokud těžíte, přešli jste také? Nebo jste se těžby vzdali úplně? Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
joshik

Za mě to udělal Nicehash. Prostě plynule přešel na jiný protokol.

Petr

Ovšem výtěžnost je poněkud bídná… 🙁

Michal

Včera mi výtěžnost na Nicehash rapidně klesla.🥺

Pavel

Vyser se na NH a těž přes těžič přímo na půlu

Dariusz Matuszyński

Není divu, nebýt ještě těch pár PoW jako je RVN nebo ETC tak by těžaři mohli ty grafiky odvézt do šrotu… Každopádně kdo se jich zbavil včas, asi neprohloupil, kdo ví jak dlouho vydrží těžit nějaké smysluplné počty ETT nebo RVN vzhledem k ceně elektřiny… Sám jsem zvědav.

an onym

To byl smysl přechodu na pos, vypnout ty tisíce grafik. Kdyby měly jen přejít na jiný koin, nedávalo by to smysl.

LHTS

Zacinam tezit ETHW, konkretne na F2poolu, maji tretinu hashrate (vcera skoro 100%). Od vcerejsich 17.00 to vytezilo 0,85ETHW / den (obtiznost ale stoupa, pri soucasne cene 18 dolaru, gate.io, hodne to lita od vcerejsiho dne pokles o 67%). Je to cira spekulace. Vyteznost ETC u nejlepsich ASIC stroju se dostala cca na uroven starsich ASIC stroju BTC (S19 96TH) (momentalne prodelek cca 0,5 dolaru / den). Tezit ETC na beznych grafikach je UPLNY nesmysl. (jedna E9 ma 25x RTX3080 pri spotrebe 1920W). Az to lide zjisti, poklesne hashrate / obtiznost a hraci se mohou tesit na mnohem vykonnejsi grafiky za velmi zajimave ceny. 🙂

Poslední editace 1 rok před přes LHTS
Pavel

Tak RVN ušel, než stoupnul hashrate ze 3TH na 20TH. S naší cenou 2.5,-/kWh..

Azgard
Hodnocení článku :
     

Sory, ale nabízí se to samo : “……A těžaři nebudou míč co žrát…..!..” 😄

Týpek Dejv

Těžaři začnou víc těžit a prodávat etc a cena klesne. PoS by muselo mít nějaký pruuuušvih aby se etc zvencnulo

Pavel

Tak RVN šel hore z 3TH na 20TH, to ale nikdo nezmíní

Libor

PoW zanikne ako zastaraná prvotná forma koncenzu na blockchaine. Čaká ju osud LP platní, floppy diskiet, faxov a podobne. Len čistý blázon bude pokračovať v investovaní do PoW projektov…harakiri

spot_img