Vůdce kanadské konzervativní strany je zastáncem kryptoměn

5
(1)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Nový vůdce kanadské konzervativní strany Pierre Polievre, který v nedávných volbách získal přes 68 % hlasů, je horlivým zastáncem bitcoinu a dalších kryptoměn. Poilievre mimo jiné kritizuje centrální banky.

Kanadská Konzervativní strana a její postoj ke kryptoměnám

Kanadská opoziční Konzervativní strana má nového lídra, kterým se stal Pierre Poilivera. 43letý politik, který obdržel ve volbách více než 68 % hlasů, je mimo jiné zastánce kryptoměnového průmysl a kritik centrálních bank.

Pierre Poilievre si získal oblibu poté, co začátkem letošního roku vypukly protivládní protesty. V té době administrativa Justina Trudeaua chtěla zmrazit bankovní účty a požádala domácí kryptoměnové burzy, aby udělaly totéž.

Nový lídr Konzervativní strany by se mohl stát novým premiérem Kanady, pokud jeho strana vyhraje volby konající se v roce 2025. Poilievre podle sdělení hodlá prosadit mnoho reforem, které by se týkaly kryptoměnového průmyslu v zemi.

Kanadský politik chce více podporovat a rozvíjet sektor kryptoměn a slibuje, že pokud se stane premiérem, odstraní daně z kryptoměnových darů. Poilievre je také kritikem kanadské centrální banky.

Vůdce Konzervativní strany tvrdí, že kroky centrální banky vedou k rekordní inflaci. Kanada mimo jiné v současné době pracuje na vlastní verzi digitální měny vydané centrální bankou (CBDC).

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 20 315 USD dle KMC.

Závěr

V Kanadě v posledních letech vzrostl také počet těžařů kryptoměn, protože země nabízí dostatek levné energie pocházející z obnovitelných zdrojů. Co si o jeho slovech myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte připojit také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zábavný a zajímavý obsah.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
[ue_partner_posts title="Články našich partnerů" count=2 layout=strip-post-list]

Reklama: