Hacknuté kryptoburze KuCoin se podařilo získat zpět většinu ukradených aktiv

4.8
(4)

Johnny Lyu, spoluzakladatel a generální ředitel hacknuté singapurské kryptoměnové burzy KuCoin, odhalil, že obchodní platforma získala zpět 84 % aktiv, která jí byla během hackerského útoku ze září letošního roku odcizena.

Jak si asi všichni ještě dobře pamatujeme, kryptoměnová burza KuCoin zažila v září zásadní narušení bezpečnosti, během něhož se útočníkům podařilo získat přístup k hot peněženkám a ukrást z nich kryptoměny v souhrnné hodnotě 280 milionů dolarů. Podle zveřejněných informací, se hackerovi podařilo zcizit v přepočtu více než 147 milionů $ v různých tokenech ERC-20, 87 milionů USD v Stellar tokenech a 30 milionů $ v bitcoinech.

84 procent zcizených prostředků se podařilo získat zpět

Ve svém dnešním tweetu Lyu odhalil, že prostřednictvím metod, jako je on-chain tracking, contract upgrade a pomoci soudu, se podařilo získat zpět 84 procent ukradených prostředků. Na žádost orgánů činných v trestním řízení budou všechny podrobnosti případu zveřejněny až po jeho úplném vyšetření a uzavření.

Na závěr poděkoval všem jednotlivcům a institucím, kteří společnosti KuCoin během tohoto incidentu pomáhali a přidal prohlášení:

„Společně vytvoříme silnější krypto komunitu“

Johnny Lyu dále dodal, že společnost KuCoin již v plném rozsahu obnovila všechny služby pro drtivou většinu 176 tokenů a služby pro všechna zbývající aktiva budou obnoveny do 22. listopadu.

Co se dělo na ETH adresách spojených s útokem?

Dnešní tweet přišel zhruba týden poté, co ETH adresy, spojené s hackerským útokem na burzu KuCoin, přesunuly miliony ERC-20 tokenů na jinou adresu, které v době psaní článku obsahovala jen necelý 1 ETH a další tokeny ERC-20 v hodnotě více než 13,6 milionů dolarů.

Z této adresy byl poté část prostředků přesunut na další adresu, na které se nacházelo Ethereum v hodnotě více než 7,4 milionu amerických dolarů a další ERC-20 tokeny za cca 118 milionů dolarů. Není dosud jasné, komu tyto adresy patří, ale množí se spekulace, že patří právě burze KuCoin.

Bez zajímavosti není ani fakt, že krom dnešního tweetu byl na redditu zveřejněn uniklý e-mail od ředitele společnosti KuCoin adresovaný zaměstnancům. V něm najdeme mnoho stejných bodů jako v již zmíněném tweetu a krom toho také poděkování a ocenění zaměstnanců za jejich “odpovědnost, vytrvalost a úsilí” během kritických chvil.

Závěr

Díky objemu zcizených aktiv (280 milionů dolarů) je hack KuCoinu třetím největším v kryptoměnové historii a je skvělé, že díky úsilí mnoha jednotlivců a firem se podařilo velkou část prostředků získat zpět.

Přesto mějte na paměti, že opatrnosti není nikdy dost a nechávat větší sumu na kryptoburzách, pokud aktivně neobchodujete, také není příliš chytré. Stále platí: Not Your Keys – Not Your Coins.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img