Goldman Sachs finanční krizi neočekává – a co kryptoměny?

0
goldman sachs

Pokud je nemůžete porazit, připojte se! To je převládající myšlení na Wall Street, pokud se bavíme o kryptografii. Do oblasti naskakuje Goldman Sachs v čele s jejím CEO Davidem Solomonem.

Všichni velcí hráči začínají přemýšlet o kryptu

Solomon řekl francouzskému finančnímu deníku Les Echos, že Goldman Sachs se soustřeďují na svoji vlastní kryptoměnu. Chtějí následovat jejich rivala JPMorgan, který testuje vlastní kryptoměnu – JPM Coin.

„Jednoznačně! Mnoho lidí se dívá tímto směrem. Je však ještě příliš brzy na to, která platforma bude převažovat… Předpokládejme, že všechny hlavní finanční instituce na celém světě se zabývají potenciálem tokenizace, zjednodušením plateb a „stable wedge.“

Toto bude směr platebních systémů

Na otázku, zda Goldman Sachs spolupracuje na projektu Libra, tak Salomon řekl, že nemůže nic potvrdit, ale rozhodně informaci neodmítá a nepopírá.

„Nemohu se vyjádřit k jednáním s našimi klienty. mohu vám říci jen, že tento princip placení považuji za zajímavý. Provádíme rozsáhlý výzkum konceptu „tokenizace“, v jehož potenciál věříme.“

V dubnu 2019, David Solomon promlouval před kongresem a tvrdil, že Goldman nikdy neměl žádné konkrétní plány na spuštění obchodu s kryptoměnami. Jeho popření bylo v rozporu s jeho přechozími slovy z roku 2017. Možná to bylo tím, že rozhovor byl v době, kdy Bitcoin dosahoval svého maxima 20 000 USD.

Stejně tak nepřekvapí, že Salomon velmi zřetelně popřel, že by Goldman Sachs měl zájem o dění ve světě kryptoměn.

Bitcoin není pro banky hrozbou

David Solomon říká, že vlády pečlivě zkoumají rozvíjející se průmysl, takže věří, že přicházejí zákony odpoví na otázku, zda jsou kryptoměny hrozbou.

Říká však, že banky se musí vyvíjet tak, aby se přizpůsobily jakýmkoli změnám, které nastanou v souvislosti s kryptoměnami.

„Nemyslím si, že by banky krachliy kvůli kryptoměnám. Samozřejmě, že se budou muset vyvíjet, protože obchody se současnými metodami jsou méně ziskové.“

Žádná finanční krize nebude

Zatímco mediální titulky neustále spekulují o blížící se finanční krizi a propadu akciových trhů, tak generální ředitel společnosti Goldman zůstává v klidu.

Solomon připouští, že existují geopolitická napětí, která by mohla destabilizovat globální ekonomiku, ale žádná apokalypsa nenastane.

„Neočekávám velkou finanční krizi v roce 2020. V tuto chvíli je podpora růstu ve světe na dobré úrovni. Riziko je momentálně velmi slabé. Geopolitický kontext může změnit určité věci, ale o vyvolání finanční krize mluvit nemůžeme.“

Závěr

Vypadá to, že Goldman Sachs se velmi intenzivně zajímá o kryptoměny a jsou v nich pěkně namočeni. Vlastní kryptoměna a ještě možná spolupráce s Librou?

Že by se velcí hráči na trhu zajímali o kryptoměny více než kdy přiznávali?

Jaký je Váš názor na finanční krizi? Přijde? Bude to brutální sešup jak píšou média nebo můžeme zachovat chladnou hlavu a nepanikařit jako David Solomon?

Co číst dál?

Kryptoburza Bitfinex vám umožní obchodování s pákou 1:100 – čistý gambling?

Zdroj: ccn.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na