Generální ředitel Binance: Institucionální účast je skvělá věc, kryptoměny čeká masivní růst

0
(0)

Zakladatel a generální ředitel společnosti Binance, Changpeng Zhao – v komunitě známý jako CZ, poskytl nedávno rozhovor významnému zpravodajskému finančnímu portálu The Street. V rozhovoru, který byl zveřejněn 13. listopadu, se rozpovídal o budoucnosti krypoměn, nových plánech rozvoje společnosti Binance, institucích, které se zajímají o kryptoměny a plánují vstoupit do trhu a samozřejmě nevynechal ani oblast technologií a blockchainu.

 Binance a její plány do budoucna

Rozhovor začal otázkou na burzu Binance. Changpeng vysvětlil, že lidé většinou považují Binance za velkou kryptoměnovou směnárnu, což je rozhodně pravda, ale CZ v ní vidí mnohem víc. Nejlepší způsob, jak lze Binance právě teď popsat je:

„Budujeme ekosystém. Snažíme  se být poskytovatelem infrastrukturálních služeb pro blockchainový průmysl zítřka. Právě teď se náš ekosystém skládá z burzy, peněženky, laboratoří, charitativního programu, zpravodajství, akademie a dalších. Doufáme, že se některé z nich stanou infrastrukturou i pro odvětví průmyslu.”

Zhao dále vysvětloval, že zatímco rok 2017 byl rokem růstu, pokud mluvíme o objemu obchodů a počtu lidí, kteří se na Binance zaregistrovali, tak aktuální rok 2018 je rokem výstavby. Aktuální situaci a pokles trhu v letošním roce komentoval těmito slovy:

„Ve skutečnosti nám to dalo dostatek času a prostoru pro vybudování pevnější základny. Teď, když trh opět vystřelí vzhůru, budeme připraveni.”

A dále pokračoval o plánech společnosti Binance do budoucna:

„…mohl bych se s vámi podělit o nějaké nápady, ale ty nápady se zatím ještě často mění.”

Na konci rozhovoru se ještě vyjádřil k otázce, co by si přál, aby si lidé vybavili, když se řekne slovo Binance. Na takto položenou otázku reagoval, že chce, aby lidé mysleli a používali slovo Binance jako sloveso, stejně jako denně používají slovo Google (googlovat). No to je skutečně pěkná ambice a držíme palce, ať vyjde. A jaký je vlastně konečný cíl společnosti Binance? Tak i o ten se s námi podělil:

„Být poskytovatel infrastrukturních služeb – to je náš konečný cíl. Dnes, pokud třeba jedete po silnici, nemyslíte na jízdu po silnici – jen řídíte. Najdete silnici a vyjedete. My chceme být právě tou silnicí.”

Tip redakce: Co nejspíše nevíte o CEO burzy Binance

Vstup institucí do kryptosvěta

Kromě obecných dotazů na společnost Binance byl CZ tázán, co si myslí o institucionálních prostředcích, které by měly proniknout do světa kryptoměn a jaký by to mohlo mít dopad na celou oblast.

Zhao okamžitě skvěle zareagoval a sdělil, že „institucionální účast je velmi dobrá věc”. Zvláštní pozornost věnoval plánovanému vstupu společnosti Fidelity na kryptoměnové trhy. Jde o nadnárodní společnost, která spravuje více než 2 biliony dolarů. Vysvětlil, že po vstupu Fidelity do trhu se celková tržní kapitalizace výrazně zvýší. Dále uvedl, že institucionální investice celkově zlepší stabilitu virtuálních měn a tím dojde ke zvýšenému přijímání (adopci) kryptoměn ve společnosti. A to zase povede k dalšímu kryptoměnovému růstu, neboť se lidé začnou o kryptoměny více zajímat a naskakovat do rychle se rozjíždějícího kryptoměnového vlaku.

„Myslím, že je to velmi pozitivní. Je to jenom otázka času. Nevím, jak rychle se to stane, ale jsem si jist, že se to stane.”

Dodal také, že největší část institucionálního kapitálu pochází ze Spojených států, kde ale také mají nejpřísnější předpisy. Předpokládá tudíž, že příliv těchto peněz bude pravděpodobně pocházet z Evropy a Singapuru, a to z duvodu laxních regulačních požadavků na registraci obchodních společností.

Mohlo by vás zajímat: Lepší než Bakkt a ETF? – Fidelity vstupuje do trhu s kryptoměnami

Závěr

I když situace na kryptoměnových trzích, které v uplynulých dnech zaznamenaly poměrně vysoké výprodeje, je celkem pochmurná, tak CZ je o dlouhodobém růstu trhu s kryptoměnami jednoznačně přesvědčen. Tak uvidíme, jestli se jeho bullish výhled stane skutečností, kterou bychom si přáli i my všichni.

Zdroj:
investinblockchain.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img