Dva nové Stellar stablecoiny pro Brazílii a Argentinu

5
(1)

Zprávy a souhrny

Zajímavá zpráva přišla ze zemí Latinské Ameriky. Uzavřené partnerství mezi Settle Network a Stellar by mělo lidem bez bankovních účtů usnadnit odesílání a přijímání remitencí.

Ve světě, kde banky často provádějí mezinárodní transakce velmi pomalu, mohou blockchainové technologie poskytnout bezpečnou, rychlou a efektivní alternativu pro zasílání peněz. Avšak volatilita, spojená s kryptoměnami, je pro většinu světové populace přece jen trochu děsivá.

Dva nové stablecoiny pro Latinskou Ameriku

S ohledem na výše uvedené se rozhodly Settle Network a Stellar uzavřít spolupráci a vydat dva stablecoiny. ARST je navázán na argentinské peso a BRLT je navázán na brazilský real. Pro lepší pochopení situace dodáváme, že Settle Network je největší síť pro vypořádání digitálních aktiv v Jižní Americe (včetně směny a provádění přeshraničních plateb) a Stellar je blockchain vytvoření spoluzakladatelem Ripple, Jedem McCalebem. Ten byl vybrán, aby poskytl infrastrukturu schopnou propojit finanční instituce prostřednictvím kryptoměnových plateb.

Oznámení bylo zveřejněno 19. listopadu během Stellar’s Meridian Conference. Proč ale vůbec vytvářet stablecoiny měn tak poškozených, jako je argentinské peso a brazilský real, které v uplynulém roce ztratily 30 % a 20 % své hodnoty vůči dolaru?

cena stellar
Zdroj: Kryptomagazin.cz

V první řade: obchodování. Uživatelé budou mít mnohem jednodušší způsob, jak přesouvat své prostředky mezi burzami tím, že by jejich peníze běžely na blockchainu. To výrazně eliminuje všechny složité postupy spojené s prováděním transakcí typu fiat-to-crypto.

Dalším nesmírně důležitým úkolem (a hlavním zaměřením Settle Network) jsou pak remitence. Pablo Orlando ve svém prohlášení k tomuto uvedl:

„Nová Settle Network a Stellar stablecoiny, ARST a BRLT, umožňují uživatelům virtuálně posílat argentinská pesos (ARS) a převádět je na brazilské Reais (BRL) během několika málo sekund, což otevírá nový svět možností pro mezinárodní převody a přeshraniční transakce.“

Strategický krok do budoucna

Jak argentinská, tak brazilská ekonomika, byly těžce zasaženy pandemií koronaviru a tento krok Settle Network můžeme ve střednědobém horizontu označit za skutečně strategický. Je třeba si uvědomit, že Brazílie a Argentina jsou dvě největší ekonomiky Jižní Ameriky.

Velká míra byrokracie a sociální nerovnost v regionu však vedly k tomu, že podstatná část populace je stále bez bankovních účtů nebo má přístup do banky velmi obtížný. Výzkum brazilské společnosti FinTech Airfox odhalil, že bankovní účet nemá přibližně 44 procent celkové brazilské populace. CashEssentials dodal čísla pro Argentinu, kde je to více než polovina (52 procent).

Závěr

Všichni tušíme, že život v zemích Jižní Ameriky není úplně lehký a pokud toto partnerství dokáže lidem přinést posílání peněz jediným kliknutím, pak se kryptoměnám otevře hodně velký trh a profitovat z toho budeme všichni.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: