Internet budoucnosti podle Světového ekonomického fóra bude na blockchainu

4.7
(3)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Cardano může být brzy podporováno na Trezoru a Ledgeru • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin propadá ke 30 000 USD • Rotschildové investují do Grayscale Bitcoin fondu • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulých 24 hodin v kryptosvětě. TRHY Po dalším falešném pokusu...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Nadace Elastos, nezisková organizace budující decentralizovaný internet a využívající k této své činnosti blockchain, byla vybrána, aby se stala součástí globální komunity inovátorů Světového ekonomického fóra (WEF).

Globální inovátoři

Globální komunita inovátorů je vysoce selektivní skupina nejslibnějších podniků na světě, která stojí v čele inovace technologických a obchodních modelů. Komunita je pečlivě připravována, aby shromáždila řadu špičkových technologií a průkopnických obchodních modelů, které se hodí k jedné (nebo k více) z důležitých 18 platforem stanovených Světovým ekonomickým fórem (WEF).

Hedera a ConsenSys

Elastos se tak připojuje k dalším elitním projektům, jako jsou ConsenSys a Hedera jakožto globální inovátoři, zastupující blockchainový průmysl. Nadace Elastos se připojí ke dvěma platformám WEF: „Shaping the Future of Technology Governance: Blockchain and Digital Assets“ a „Shaping the Future of Technology Governance: Data Policy.“

Tvarování budoucnosti technologické správy: Blockchain a digitální aktiva

Platforma WEF pro „Shaping the Future of Technology Governance: Blockchain and Digital Assets“ si klade za cíl realizovat spravedlnost, interoperabilitu, transparentnost a důvěru ve správu technologií distribuované účetní knihy a vytvořit vhodné podmínky pro urychlení technologického rozvoje. Na této platformě se nadace Elastos připojuje k elitním obchodním partnerům Accenture, Deloitte, Microsoft, Mastercard a také ke Světové bance.

Nadace Elastos rovněž plánuje připojit se k pracovní skupině pro digitální identitu, která začne svou činnost v prvním čtvrtletí roku 2021.

Tvarování budoucnosti technologické správy: Datová politika

Druhá platforma „Shaping the Future of Technology Governance: Data Policy“ si klade za cíl společně navrhnout, pilotovat a škálovat interoperabilní a důvěryhodné datové politiky, které podpoří inovace a zajistí odpovědnou agregaci a využití dat pro čtvrtou průmyslovou revoluci.

Facebook, Amazon Web Services a Visa

Zakladatel společnosti Elastos Rong Chen bude zastupovat projekt na platformě Data Policy Platform a přinese s sebou hluboké odborné znalosti, které nasbíral za více než 35 let nabírání zkušeností v oblasti datové politiky a operačních systémů, včetně pozoruhodného deset let trvajícího působení v Microsoft Research v 90. letech. Pan Chen se také připojí k alespoň jedné z pracovních skupin na platformě Data Policy Platform, přičemž u stolu bude sedět s vysoce postavenými partnery, jakými jsou Facebook, Amazon Web Services či Visa.

Priority blockchainové platformy WEF

Vzdělávání, regulace a aplikace tvoří oblasti s vysokou prioritou blockchainové platformy WEF, která má přidružená centra v Jižní Africe, Kolumbii, Spojených arabských emirátech a Saúdské Arábii. Testováním špičkových projektů a vývojem rámců zaměřených na budoucnost plánuje fórum umožnit zúčastněným stranám z řad vlád, soukromého sektoru, občanské společnosti a akademické sféry dospět ke kolektivnímu porozumění prostředí digitálních aktiv.

Konsocrium pro správu digitální měny

Blockchainová platforma WEF dosud dosáhla několika milníků, včetně vytvoření sady nástrojů pro nasazení blockchainu s otevřeným zdrojovým kódem, kterou společně navrhlo více než 100 vlivných hráčů. Platforma rovněž zahájila konsorcium pro správu digitální měny za účelem společného navrhování rámců správy a řízení pro digitální měny.

Závěr

Data jsou palivem pro čtvrtou průmyslovou revoluci. Je zřejmé, že v této oblasti bude probíhat prudký vývoj a rozmach a WEF rozhodně nechce zůstat pozadu.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře