Dubajský kryptofond označil Bitcoin za zbytečný a vsází na Cardano a Polkadot

4.3
(20)

Zprávy a souhrny

Pro mnoho investičních společností je Bitcoin možná jediným kryptoměnovým aktivem, které stojí za nákup. Jeho popularita a hodnota dodávají aktivu jedinečnou důvěryhodnost, které ostatní altcoiny teprve dosáhnou.

Ale podle jednoho globálního investiční kryptofondu se sídlem v Dubaji to neplatí, neboť podle nich Bitcoin nesplňuje požadavky vlajkové lodi digitálního aktiva. Z tohoto důvodu se vedení firmy rozhodlo směnit BTC v hodnotě 750 milionů dolarů za Polkadot (DOT) a Cardano (ADA).

FD7 Ventures, který se může pochlubit tím, že spravuje majetek za více než 1 miliardu dolarů se chystá do 30 dnů zvýšit své pozice v těchto dvou altcoinech.

„Bitcoin je ve skutečnosti k ničemu“ – říká ředitel FD7

Generální ředitel FD7 ventures, Prakash Chand, se rozhovořil o svém názoru na Bitcoin a označil toto aktivum za „zcela zbytečné“. Uvědomuje si ovšem, že většina důvěryhodnosti BTC pochází z jeho pozice první kryptoměny.

„Kromě skutečnosti, že Bitcoin byl na trhu první a společnost mu dala roli uchovatele hodnoty, si myslím, že je Bitcoin ve skutečnosti zcela zbytečný. […] Projekty, jako je Cardano, Polkadat a Ethereum, jsou základem nového internetu a webu 3.0“

Chand věnoval spoustu času na studium trhu a hloubkový průzkum altcoinového trhu a  vyslovil předpověď, že Bitcoin v blízké budoucnosti již nebude tak cenný jako některé z předních altcoinů a ztratí své místo na slunci ve prospěch výše jmenovaných altcoinů.

Vzhledem k tomu, že investoři firmy chtějí diverzifikovat své portfolio, již započal proces převodu prostředků z Bitcoinu na Cardano (ADA) a Polkadot (DOT). Hotovo by mělo být do konce března.

K aktuální situaci dodal:

„Měl jsem to štěstí, že jsem strávil spoustu času s nejbystřejšími mozky v kryptoměnovém průmyslu a jsem ochoten se vsadit, že každá z měn Ethereum, Cardano a Polkadot bude v příštích několika letech cennější než bitcoin.“

Cardano (ADA) a Polkadot (DOT), aktuálně třetí a šestá nejcennější kryptoměna, si vedou skutečně mimořádně dobře. I když Polkadot byl na trh uveden v srpnu loňského roku a je tedy poměrně nový, poptávka po něm dokázala zůstat na vysoké úrovni.

coinmarketcap
Zdroj: coinmarketcap

V době psaní článku je cena DOT tokenu vyšší než 30 $, což je o pěkných pár procent více, než byla jeho zaváděcí cena (2,90 $). Cardano, které se samo definuje jako „veřejná blockchainová platforma pro chytré smlouvy“, předstihlo na své cestě na výsluní již pěknou řádku altcoinů. Nedávno se mu podařilo získat bronzový stupínek poté, co se jeho cena vyšplhala až nad 1 dolar za minci.

Závěr

Přestože obě aktiva překonávají své protějšky, tak překonání Bitcoinu je něco, co bude vyžadovat jak dynamiku, tak hromadné přijetí. A tady si myslím, že se Bitcoin ještě dlouhou dobu o své prvenství bát nemusí.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 20

Buď první kdo článek ohodnotí

19 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pet

Pokud něco vzroste téměř 10x, tak to opravdu není 164%:)

Mamlas

Asi překlep je to něco přes 1000%

Rob

Ano, Polkadot i Cardano nebo Ethereum jsou už jinde, než Bitcoin, ale je tu jedna zásadní proměnná, kterou není radno podceňovat. Odvětví kryptoměn je nové a tedy extrémně živé. Pomalu každý den vznikne nějaká kryptoměna (dnes například vidíme novinky fsxu – FlashX ultra a thor – Asgard finance). Jasně, že na trhu je plno balastu, čemuž doba právě nahrává, ale je potřeba si uvědomit, že revoluční projekt vždy začne jako malý. Bitcoin bude překonán, ale jestli to zvládne Cardano nebo Polkadot, za to bych tedy ruku do ohně určitě nedal. Celé odvětví kryptoměn je prostě investičně extrémně riskantní. A to včetně Bitcoinu. Ovšem Bitcoin má už vyšší kapitalizaci, proto poskytuje lidem daleko více času na případný útěk od něj. Bohužel to zaplatí zase ten, kdo bude čekat moc dlouho, pokud dojde k tomuto scénáři. Přitom ale Bitcoin může klamat právě touto setrvačností, protože tím působí stabilnější. Jednoduchá odpověď, která kryptoměna je tou nejlepší, prostě neexistuje. To ukáže čas. Můžeme si jen něco myslet. I já mám své tipy, nicméně ten extrémní risk je právě důvodem, proč v téhle době nikdy nebudu konkrétní. Nechci někomu nevědomky špatně radit. A ta pravděpodobnost, že se člověk netrefí, je prostě extrémně vysoká. Lepší je normálně žít. Venku je hezky – co víc si lze přát. 🙂 A kdo si chce trochu zariskoval, musí si to promyslet holt sám.

Rob

Ještě dodám: Pokud má někdo pocit, že Bitcoin je konzervativní investicí a investuje do něj jako do jistoty, tak ten je na velkém omylu. V odvětví kryptoměn neexistuje něco jako konzervativní investice. Opravdu ne. Může být jen dobrá nebo špatná. Ale vždycky bude extrémně riskantní.

Pet

Krypto trh je jedna velká spekulace a BTC je toho král. Hledají se zástupné argumenty, proč je BTC cenný a je dobré ho kupovat. Původní myšlenka byla, že má nahradit platby fiatem, bohužel současný protokol to neumožňuje a pokud se nezmění, BTC bude ztrácet a skončí na smetišti. Čekám na krypto, které přinese nové obchodní modely, které současně systémy nenabízejí. Přinese užitečné služby, protože pak může jedině nastat skutečná adopce. Krypto je stále na vlně hype a ani BTC není výjimkou, bohužel. Ale začínají vznikat zajímavé koncepty, které mají reálnou šanci na přijetí, těším se na budoucnost, kde bude DLT jako důvěryhodný a fungující systém.

E15

Bez ohledu na technologii je myšlenka, že nahradí platby fiatem od začátku více než pochybná. Bitcoin je z principu hyperdeflační (za nějaký čas už jenom deflační), a taková měna se z ekonomických (nikoliv technologických) důvodů k platbám prostě nehodí. Ovšem jako „digitální zlato“ se hodí výborně.

Rob

Já nad tím Bitcoinem někdy přemýšlím v tom smyslu, zda se právě jeho technologické nedokonalosti nemohou v určitém smyslu stát jeho přednostmi. I to je asi možné. Ale co se týče mě, tak já jsem fanouškem technologií a baví mě, když ty věci fungují pořádně. Nicméně právě ta Bitcoinová neohrabanost a drahota může vést k jeho přijetí takovým způsobem, kdy je nakonec lepší ho nikam nepřevádět a samozřejmě s ním přímo neplatit, ale spíše jej držet… Jako zlato… Možná je to tak i schválně. Satoshimu bylo přeci jasné, že Bitcoin není zrovna dvakrát efektivní. Přesto zvolil 1MB blok.

Rob

Úplně souhlasím, Pete.

pietro

Velmi dobře řečeno.. 🙂

Rob

Moc děkuji, pietro. 🙂

E15

Nevím, jestli samotný předpoklad, že se prosadí to nejlepší, není poněkud pochybný. Další věc je, že nikdo nevíme co to „nejlepší“ znamená.
Ale Bitcoin má na věky věků dvě obrovské výhody:

  1. je první
  2. trpí podle mě nejmenší mírou vyčůranosti. Tohle je podle mě v kryptokomunitě dost často opomíjený aspekt. Retail se na krypto často dívá pohledem „nějaký vyčůránek si vymyslel peníze (jedno jak geniálně sofistikované) z ničeho a já mu za to mám dát své peníze skutečné?“, což je mimochodem pravda :-))). A Bitcoin je z tohoto pohledu vnímán ještě tak nějak nejlíp.
Rob

Bez ironie připouštím, že kterýkoliv můj předpoklad může být a do jisté míry i je pochybný. Ona je v tom samozřejmě souhra více faktorů. Kvalita je jedním z nich, PR tím druhým a náhoda nebo momentální potřeba je třetím faktorem. Není to jen o kvalitě, ale Bitcoin bohužel nesplňuje základní předpoklad toho, jak by podle mě měla fungovat dobrá kryptoměna. V prvním bodě máte samozřejmě pravdu a je to beze sportu podstatný faktor. Druhý bod… No většinou ano, ale to vyžaduje individuální přístup. Drtivá většina krypta je samozřejmě SCAM. Ten trh nemá žádnou regulaci, takže podmínky pro podvodníky jsou ideální. Ale přidal bych ještě bod třetí: Neexistence tvůrce. To je naprosto fascinující fenomén. Bitcoin vlastně nikdo nevytvořil. Kéž by se mohl dokázat technologicky posunout místo neustálého „vidličkování“. Přál bych mu to. Jen se zdá, že to je nereálné.

Pavel

Tak tak👍👍👍

Denisa Falta

Děkujeme za velmi fundovaný a slušný komentář (komentáře) – nechtěl byste se víc rozepsat v článku? 🙂

René

Everything is going to zero!

MMXA

Pump and dump ?

Lakatosh(i)

Jsem rad,ze ty fondy jsou tak hodne a dopredu reknou do ceho budou investovat 🙂

david

nejlepší investicí je klasický med. úbytek včel je již znám a až přijde blackout, tak si bitcoinem ani ethereem chleba nenamažte a čaj neosladíte. dobře uskladněný med navíc vydrží v zásadě neomezeně dlouho.

Pet

To samé platí o rumu, sice se nedá mazat na chleba, ale nekazí se a čím starší tím lepší:)

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: