Dubajský kryptofond označil Bitcoin za zbytečný a vsází na Cardano a Polkadot

4.3
(20)

Zprávy a souhrny

Pro mnoho investičních společností je Bitcoin možná jediným kryptoměnovým aktivem, které stojí za nákup. Jeho popularita a hodnota dodávají aktivu jedinečnou důvěryhodnost, které ostatní altcoiny teprve dosáhnou.

Ale podle jednoho globálního investiční kryptofondu se sídlem v Dubaji to neplatí, neboť podle nich Bitcoin nesplňuje požadavky vlajkové lodi digitálního aktiva. Z tohoto důvodu se vedení firmy rozhodlo směnit BTC v hodnotě 750 milionů dolarů za Polkadot (DOT) a Cardano (ADA).

FD7 Ventures, který se může pochlubit tím, že spravuje majetek za více než 1 miliardu dolarů se chystá do 30 dnů zvýšit své pozice v těchto dvou altcoinech.

„Bitcoin je ve skutečnosti k ničemu“ – říká ředitel FD7

Generální ředitel FD7 ventures, Prakash Chand, se rozhovořil o svém názoru na Bitcoin a označil toto aktivum za „zcela zbytečné“. Uvědomuje si ovšem, že většina důvěryhodnosti BTC pochází z jeho pozice první kryptoměny.

„Kromě skutečnosti, že Bitcoin byl na trhu první a společnost mu dala roli uchovatele hodnoty, si myslím, že je Bitcoin ve skutečnosti zcela zbytečný. […] Projekty, jako je Cardano, Polkadat a Ethereum, jsou základem nového internetu a webu 3.0“

Chand věnoval spoustu času na studium trhu a hloubkový průzkum altcoinového trhu a  vyslovil předpověď, že Bitcoin v blízké budoucnosti již nebude tak cenný jako některé z předních altcoinů a ztratí své místo na slunci ve prospěch výše jmenovaných altcoinů.

Vzhledem k tomu, že investoři firmy chtějí diverzifikovat své portfolio, již započal proces převodu prostředků z Bitcoinu na Cardano (ADA) a Polkadot (DOT). Hotovo by mělo být do konce března.

K aktuální situaci dodal:

„Měl jsem to štěstí, že jsem strávil spoustu času s nejbystřejšími mozky v kryptoměnovém průmyslu a jsem ochoten se vsadit, že každá z měn Ethereum, Cardano a Polkadot bude v příštích několika letech cennější než bitcoin.“

Cardano (ADA) a Polkadot (DOT), aktuálně třetí a šestá nejcennější kryptoměna, si vedou skutečně mimořádně dobře. I když Polkadot byl na trh uveden v srpnu loňského roku a je tedy poměrně nový, poptávka po něm dokázala zůstat na vysoké úrovni.

coinmarketcap
Zdroj: coinmarketcap

V době psaní článku je cena DOT tokenu vyšší než 30 $, což je o pěkných pár procent více, než byla jeho zaváděcí cena (2,90 $). Cardano, které se samo definuje jako „veřejná blockchainová platforma pro chytré smlouvy“, předstihlo na své cestě na výsluní již pěknou řádku altcoinů. Nedávno se mu podařilo získat bronzový stupínek poté, co se jeho cena vyšplhala až nad 1 dolar za minci.

Závěr

Přestože obě aktiva překonávají své protějšky, tak překonání Bitcoinu je něco, co bude vyžadovat jak dynamiku, tak hromadné přijetí. A tady si myslím, že se Bitcoin ještě dlouhou dobu o své prvenství bát nemusí.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 20

Buď první kdo článek ohodnotí

19 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: