Proč je Polkadot budoucností DeFi

5
(5)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Decentralizované finance (DeFi) zaznamenaly v minulém létě nebývalý boom a změnily relativně neprozkoumané kryptoměny na velmi rušné odvětví plné rozmanitých protokolů a nástrojů nejen pro uživatele. Proč může být Polkadot budoucností DeFi?

DeFi na síti Etherea

V současné době je drtivá většina decentralizovaných aplikací postavena na blockchainu druhé největší kryptoměny světa, Ethereu. Náhlý růst DeFi ale narazil na limity sítě ETH, což způsobilo zpoždění transakcí a mimořádně vysoké poplatky.

Pro mnoho uživatelů sítě se tak stal rázem velmi nákladný a neefektivní. To vedlo mnoho vývojářů k vybudování svých DeFi aplikací na síti Polkadotu. Vývojáři se snaží využít výhod jedinečných vlastností, které Polkadot nabízí.

 Polkadot může slavit

Polkadot se pyšní svojí schopností propojit rozmanité spektrum blockchainů, které v současné době fungují skvěle. Platforma se osvědčila jako slibné řešení řady výzev, kterým dnes vývojáři dApps a uživatelé čelí.

Mainnet Polkadotu byl spuštěn v polovině roku 2020 a od té doby zaznamenal rozruch mezi investory a vývojáři. Výsledkem je, že se Polkadot za sedm měsíců své existence dostal do první pětky všech kryptoměn.

Polkadot je postaven na novém blockchainovém řešení, známém jako Substrate, který využívá mostů k propojení blockchainového ekosystému. Substrate je zcela open-source a umožňuje vývojářům vytvářet své decentralizované aplikace na blockchainu.

Polkadot uznal téměř 350 projektů, které staví na této platformě včetně desítek DeFi projektů. Blockchainu Polkadotu se stal domovem mnoha slibných platforem, které si získávají úspěch v zahraničí.

V době psaní článku se cena DOT pohybuje okolo 16,61 USD dle KMC.

 Závěr

Vlastnosti Polkadotu přinášejí mnohá zlepšení do kryptoměnového odvětví. Tempo vývoje blockchainových řešení nastavilo Polkadot jako potenciální startovací panel pro budoucnost nejen v decentralizovaných financích.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
S.K.

Takovejch Defi projektů už bylo co skončily v propadlišti …
Navíc ethereum jako takový stejnak bude končit a až se spustí eth 2.0 tak čas ukáže, kam se to …
Nejlepší je se ušetřit nervů a zůstat v btc all in #hodl …

Petr

Sedet na BTC je trosku nuda ne? nechtel bych mit tak nudny zivot a jen na BTC sedet a cekat jestli to teda nekdo koupi a ja vydelam nebo ne.

Tomáš

🙂 🙂 další co skončí bez peněz s dluhama, ale hlavně si to užít ne?

Teodor

Ti co říkali, že krypto nemá budoucnost jsou ti samí, co teď drží BTC, ani se na tom nepokouší vydělat a říkají, že všechno ostatní nemá budoucnost jen BTC je úžasný úložiště peněz. Třeba to, že Polkadot má oproti ETH bezkonkurenční architekturu Vás nezajímá. Ano, tohle bude rok Etherea, ale tato dekáda bude DeFi.

spot_img