Cardano: Mary hardfork nastane 1. března

5
(10)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Hardfork Cardana pojmenovaný jako “Mary” je velmi očekávanou akcí. Po měsíci testování je datum upgradu sítě naplánováno na 1. března. Co nám tento HF nového přinese?

Cardano, decentralizovaný open-source projekt, který provozuje veřejnou blockchainovou platformu pro chytré kontrakty, od začátku roku nabírá na hodnotě neskutečnou rychlostí, ostatně jako většina altcoinů.

Podle zakladatele Charlese Hoskinsona Hard Fork Combinator (HFC) pravděpodobně zpřístupní veškeré kontroly kvality a vývoj k 24. únoru. Hoskinson dodal, že skutečná událost nastane za pět dní o počátečního spuštění.

Uživatelé v síti budou muset upgradovat své uzly a stáhnout nejnovější verzi peněženky Daedalus, aby získali přístup k tomuto síťovému upgradu.

“Testujeme to téměř měsíc na testnetu a vypadá to dobře.”

Uvedl generální ředitel IOHK a dodal, že akce jde podle plánu.

“Raketa je na platformě, vypadá to, že podle plánu vzlétne.”

Upgrade na Deadalus Flight

Daedalus Flight bude také první verzí kryptoměnové peněženky Cardano, která bude podporovat nativní rozhraní pro více aktiv. Podle zakladatele bude upgrade na Daedalus Flight probíhat také v prvním březnovém týdnu a bude nasazen na mainnet kolem poloviny března, po dvoutýdenním vypalování.

Vše běží dle plánu – Goguen plánu

Více než před čtyřmi měsíci kryptoměna Cardano vydala svůj Goguen plán, jenž má běžet od konce února 2021.

Zdroj: říjnová měsíční aktualizace Cardana

Podle časové osy sdílené společností IOHK se ve skutečnosti měly nativní tokeny na mainnetu objevit už do konce února. Podle poslední aktualizace se zdá, že Cardano plán Goguen dokončí bez výrazného zpoždění.

Závěr

Za zmínku také stojí, že nativní kryptoměna Cardano ADA vzrostla od začátku roku o více než 300 %, přičemž altcoin se v době psaní tohoto článku obchodoval za 0,91 USD. Již brzy tedy budeme moci sledovat, co s cenou dále udělá nový hardfork.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pavel B.
Hodnocení článku :
     

Výborně, pište více o Cardano, nyní je už třetí v kapitalizaci a tak si zaslouží více pozornosti 👌🏻