Dopad decentralizovaného sportovního sázení na blockchain

4
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Kryptoměny, technologie blockchain a obecně sektor DeFi zaznamenaly v posledních zhruba deseti letech prudký nárůst popularity i využití. Jedním z konkrétních odvětví, které se v současnosti snaží využít obrovský potenciál tohoto prostoru, je však sport, konkrétně pokud jde o sázení.

Vztah mezi blockchainem a sportem

V posledních letech se množství obchodních a manažerských odvětví, která začala přijímat technologii blockchain, nesmírně rozšířilo. Zjevné výhody decentralizace, jako je vyšší bezpečnost, model P2P (Peer-to-Peer) a potenciálně obrovské finanční zisky, oslovují nejen tyto podniky a společnosti, ale také různé platební instituce.

Decentralizované sporty zaostávají za jinými oblastmi, jako je DeFi, přestože je tato oblast zralá na inovace. Mezi výhody spojení blockchainu se sportem patří osvobození od tradičních finančních institucí a také přístup k jednotlivcům z celého světa.

V konečném důsledku, pokud jde o technologii blockchain, jsou klíčovými základy integrita, viditelnost, decentralizace a spravedlnost účastníků sítě. Zapojení třetích stran nebo zprostředkovatelů by proto za těchto okolností ustoupilo do pozadí. Tato metoda by tedy nejen snížila náklady, ale s největší pravděpodobností by také vzbudila novou úroveň důvěry fanoušků a pokročilé interakce s investory tím, že by jim představila transparentní investiční volby a nové příležitosti.

A co decentralizované sportovní sázení?

Jak již bylo zmíněno, sázení je běžnou praxí v nejrůznějších oblastech a sportovní odvětví se v tomto ohledu nijak neliší. Decentralizované platformy pro sportovní sázení přinášejí revoluci ve způsobu, jakým lidé sázejí, a v dohledné budoucnosti budou zavádět decentralizované a komunitou řízené sázkové prostředí.

Pokud jde o to, co to je, decentralizované sportovní sázení je nový druh sázkového mechanismu, který vylučuje zavedené sázkové kanceláře. Sázková platforma je namísto toho postavena na open-source přístupu, který zahrnuje technologii blockchain. Služby sportovního sázení Web 3.0 obvykle nemají skutečného vlastníka, který by platformu řídil, protože by se na nich aktivně podíleli všichni hráči a neexistoval by žádný centrální orgán, který by je řídil.

Navíc, protože se jedná o open-source, může do ní kdokoli přispívat a provádět vylepšení. V důsledku toho může kdokoli, kdo sází, konstruovat trhy a vytvářet kurzy. Navíc ti, kteří se chtějí připojit, se budou muset rozhodnout, zda budou sázet proti osobě, která trh spustila, nebo ne. A konečně, decentralizované sportovní sázení obvykle nevybírá přemrštěné poplatky a je považováno za bezpečné díky tomu, že všechna data jsou uložena v blockchainu, který poskytuje další vrstvu transparentnosti.

Závěr

Sportovní sázení je jedna z oblíbených činností v širším publiku. Decentralizace by tomuto odvětví pomohla. Sázeli byste i v decentralizovaném odvětví?

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img