Analýza: DeFi je primárním cílem hackerů

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Analytická společnost Chainalysis monitorující blockchain kryptoměn před nedávnem zveřejnila zprávu, ve které se zaměřila na krádeže, praní špinavých peněz a manipulace s trhem NFT. Zpráva také uvádí, že DeFi prostor se stal primárním cílem hackerů.

Zpráva: 97 % kryptoměnových útoků bylo proti DeFi projektům

Analytická firma Chainalysis před pár dny zveřejnila svojí zprávu, ve které se věnuje, praní špinavých peněz, manipulací a útokům hackerů proti DeFi odvětví. Zpráva uvádí, že DeFi projekty jsou nejoblíbenějším cílem, který hackeři obvykle sledují.

Chainalysis uvádí, že od boomu DeFi v létě 2020 nezákonné transakce DeFi stále rostou. Nejvíce v tomto odvětví vzrostlo praní špinavých peněz. Ve zprávě Chainalysis se uvádí:

„Jakákoli nová technologie, která může nabídnout výhody celému světu, má pravděpodobně také potenciál být zneužita špatnými aktéry pro jejich vlastní osobní zisk.“

Útočníci pouze v letošním roce ukradli digitální aktiva v hodnotě 1,7 miliardy amerických dolarů. Zpráva dále uvádí, že 97 % z celkových útoků představují projekty decentralizovaných financí. Znepokojující je také fakt, že většina ukradených finančních prostředků putuje do Severní Koreje.

„Ještě horší je, že velká část kryptoměn ukradená z protokolů DeFi putovala do hackerských skupin spojených se severokorejskou vládou, zejména v roce 2022… Již v roce 2022 zažili severokorejští hackeři dosud největší rok krádeží kryptoměn za více než 840 milionů dolarů, založených výhradně na hacku DeFi.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 29 029 USD dle KMC.

Závěr

Od začátku pandemie koronaviru Covid-19 vzrostly kryptoměnové podvody o několik procent. Útoky na kryptoměnové burzy jsou všudypřítomné. Jen doplňujeme, že není nad to držet své kryptoměny bezpečně. Nejvyšší možné zabezpečení představují hardwarové peněženky (Trezor nebo Ledger).

Celou zprávu společnosti Chainalysis si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img