Dočkáme se decentralizovaného Twitteru? Sam Bankman-Fried nabízí Muskovi pomoc

0
(0)

Zprávy a souhrny

Sam Bankman-Fried oznámil, že je ochoten spolupracovat se šéfem Tesly Elonem Muskem na obnově Twitteru, pokud ten nakonec získá kontrolu nad společností. Pozoruhodný je také fakt, že právě minulý týden zveřejnil generální ředitel FTX vlastní decentralizovaný model platformy.

Řešení má název blockchain?

Generální ředitel FTX Sam Bankman-Fried (SBF), prozradil, že by měl zájem hrát roli při obnově Twitteru, pokud by společnost nakonec převzal Elon Musk. SBF v rozhovoru pro agenturu Bloomberg navíc oznámil, že je velmi optimistický v tom, jak by blockchain mohl být nápomocen při vytváření modelu, který by podporoval svobodu projevu na platformě.

„Možná nejprve jako testovací případ, byl bych nadšený, kdybych mohl pomoci při navrhování a budování… a potenciálně být nápomocen  řízení sítě, která by se o to snažila“

Ředitel oblíbené kryptoměnové burzy také vyjádřil svůj názor, že nedostatečná interoperabilita platforem sociálních médií činí systém chaotickým, což je bezpochyby další scénář, kde podle něj může technologie blockchain hrát významnou roli.

„Neexistuje možnost vidět tweet na Facebooku. Pokud někomu napíšete zprávu na Facebooku, ani na WhatsApp si ji nemůže přečíst – a to je stejná společnost. Je to opravdu nepřehledný systém, kde interoperabilita mezi různými platformami neexistuje.“

Podle SBF musí platformy sociálních médií vytvořit model, který umožní moderování uživatelů a dokáže udržet tenkou hranici mezi svobodou projevu a cenzurou. No a právě nedávno právě SBF navrhl model provozovaný na blockchainu, který by tento problém vyřešil. V tomto modelu by uživatelé mohli vytvářet a moderovat svá uživatelská rozhraní a SBF tehdy uvedl:

„Každé uživatelské rozhraní by mohlo mít vlastní politiku moderování – už by to nebyla jedna osoba/společnost, která by kontrolovala projev.“

Podpora ze strany kryptografické komunity a současná patová situace

Elon Musk získal od velké části kryptografické komunity značnou podporu poté, co deklaroval svůj zájem o koupi Twitteru, kdy nabídl 54,20 USD za akcii. Kromě generálního ředitele FTX SBF se za excentrického miliardáře postavil také zakladatel společnosti Cardano Charles Hoskinson.

V tweetu z minulého týdne vyjádřil tvůrce Cardana ochotu vyvinout s Muskem zcela novou a decentralizovanou platformu, pokud představenstvo Twitteru jeho nabídku odmítne:

„Elone, jestli Twitter odmítne tvou nabídku, tak mi dej vědět. Rád vytvořím novou decentralizovanou platformu.“

Závěr

Nezdá se příliš pravděpodobné, že by představenstvo Twitteru společnost prodalo, alespoň ne bez boje. Místo toho se tedy představenstvo rozhodlo přijmout přístup “poison pill – jedovaté pilulky”  který akcionářům umožňuje hromadně nakoupit akcie se slevou, čímž se zvyšuje jejich hlasovací síla. Výsledek této bitvy lze v současné době jen obtížně odhadovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: