Transakce a poplatky v bitcoinové síti v důsledku snižování rizika investorů prudce rostou

4
(1)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Počet transakcí v síti bitcoinu za poslední týden prudce vzrostl, přičemž společnost Glassnode zabývající se analýzou blockchainu naznačuje, že se jedná o „urgentní“ transakce z důvodu, že se investoři zbavují rizika.

Minulý týden zasáhl mempool na bitcoinech náhlý příliv 42 800 transakcí. Hlavní analytik Glassnode říká, že se pravděpodobně jednalo o „urgentní“ transakce a to z důvodu vysoké výši poplatků za transakci. Průměrný poplatek minulý týden vzrostl na 2,72 USD, což je asi o 15 % více, než je typický průměr, podle BitInfoCharts – sledovače dat v řetězci. Zjištění byla uvedena v pondělní zprávě Glassnode „Week On-chain“.

Vyšší poplatek, pravděpodobnější transakce

Mempool na blockchainové síti je místo, kam jsou transakce odesílány před potvrzením v bloku. Čím vyšší je poplatek za transakci, tím vyšší je pravděpodobnost, že bude transakce vybrána před ostatními.

Glassnode napsal, že investoři zaplatili vyšší než průměrné poplatky, které pravděpodobně upřednostní jejich nabídky, aby snížili riziko svého portfolia nebo přidali kolaterál na své maržové pozice, protože cena BTC za posledních sedm dní klesla o 19 %. Něco málo přes 15 % poplatků zaplacených za transakce v řetězci korelovalo se směnnými depozitními kurzy, a ty byly vyšší než nyní až v květnu 2021 během dalšího období silných výprodejů.

BTC příliv na burzách

Příliv BTC na burzy předčil přílivy po většinu roku 2022. To se však minulý týden změnilo, protože přílivy byly o více než 50 milionů dolarů vyšší než odlivy. Glassnode uvedl, že celkový objem související se směnou byl překonán teprve loni v říjnu a listopadu a odpovídal vrcholu býčího trhu v roce 2017 na přelomu prosince a ledna 2018.

Glassnode také poznamenal, že akumulace BTC má od poloviny dubna nízký trend. „Krevety“, které drží méně než celý bitcoin, byly během minulého týdne největšími akumulátory ze všech peněženek až po velryby, ale i jejich akumulační síla byla ve srovnání s předchozími měsíci tohoto roku slabá.

Podle Glassnode byla distribuce po většinu roku 2022 vyšší než akumulace. Největšími akumulátory však byly ti, kteří drží méně než jeden BTC, až po ti, kteří drží 10.

Závěr

Podle analýzy Glassnode a investorů, kteří se snaží naléhavě i za cenu vyšších poplatků opustit své volatilnější pozice, se zdá, že kryptoměnové trhy budou pokračovat na své „kamenité cestě“ k nižším hodnotám.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Fantom

Docela bearish zpráva. Přitom analýzy blockchainu se nás většinou snažily přesvědčit o dobrém sentimentu, zejména rostoucím počtu peněženek a nedostatku mincí… . Akumuluje tedy retail (krevety 🙂 ) a velcí se zbavují pozic – už za celý rok 2022. Jestli se začnou množit podobné zprávy tak bude cenový sešup mnohem rychlejší než jsem předpokládal.

Reklama: