Dobré zprávy o Bitcoinu

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Zdá se, že po delším čase máme opět několik dobrých zpráv, a tak jsme se rozhodli napsat článek nabitý dobrou náladou.

Support drží

Navzdory očekáváním se stále ještě nezopakoval pokles z minulého týdne, kdy Bitcoin padnul až k 9.000 dolarům. Momentálně se jeho cena pohybuje mezi 10 až 12 tisíci dolary. Support tedy stále drží. Bohužel, totéž se nedá říct o rezistenci. Ještě není nic rozhodnuto.

bitcoin 23.1.2017 graf bittrex

Volatilita je v těchto dnech o něco nižší a tradeři si mohou vydechnout. Stále však nad námi visí pověstný Damoklův meč v podobě dalšího pádu. Na druhou stranu, měsíc leden byl vždy pro Bitcoin velmi náročný – každý rok se objevil pád o desítky procent a rok 2018 není výjimkou.

Lví podíl na současné korekci mají Čína, Jižní Korea a samozřejmě Bitcoin futures. Ale popravdě, vzhledem na katastrofické předpovědi, které internetem už nějaký čas létají, se nic moc vlastně neděje. Trh s kryptoměnami je v dobré kondici a denně do něho vstupují tisíce nových lidí.

Kryptomagazín CZ najdete i na facebooku. Kromě článků tam přidáváme i další zajímavosti a komentujeme vývoj trhu. Sledujte nás, aby vám nic neuteklo.

Burza BitFlyer získala licenci na působení v EU

Evropa získá novou zajímavou burzu. Japonský BitFlyer získal od Evropské unie licenci a brzy své služby nabídne občanům starého kontinentu. Přibyde tak další způsob, jak obchodovat s kryptoměnami.

O tomto tématu ještě dnes napíšeme samostatný článek.

Jižní Korea zůstává nakloněna kryptoměnám

Navzdory poplašným zprávám, které se od Nového roku šíří webem, Jižní Korea zatím kryptoměny nezavrhla. Ba co víc, zdá se, že nic podobného v dohledné době neplánuje.

Země se však ještě více uzavřela. Dělat arbitráž na korejských burzách je téměř nemožné. Problém jsme vysvětlili v tomto článku. Nově je zakázané anonymní obchodovaní a cizincům byly zavřeny účty.

Konečně, Korea chystá regulace. Burza Bithumb ale věří, že se díky nim osmělí instituce a trh bude reagovat pozitivně. Faktem je, že dobře nastavené regulace posouvají kryptoměny vpřed. Tomuto tématu jsme se také nedávno věnovali v článku Bitcoin, kryptoměny a regulace.

Poplatky za transakce klesají

Co je ale důležité, konečně klesají poplatky za transakce Bitcoinu. Historického maxima dosáhly okolo Vánoc, kdy se průměrné „fíčko“ pohybovalo okolo 60$. A dnes? Atakujeme deset dolarů!

Jistě, deset dolarů za převod digitální mince z jedné peněženky do druhé je stále trochu moc. Na druhou stranu, průměrné poplatky už delší dobu vykazují klesající trend. V mempoolu je sice stále více než sto tisíc transakcí, většina z nich ale čeká s poplatkem 5-10 Satoshi.

Za všechno může pokles ceny Bitcoinu (se kterou padly i poplatky), zvyšující se podpora SegWitu a zčásti i první Lightning Networks. Doufejme, že se brzy dostaneme pod jeden dolar.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img