Decentralizované společnosti představují revoluci budoucího světa

2.8
(5)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Způsob, jakým lidé pracují, se v posledních několika desetiletích neustále vyvíjel, a to díky většímu pronikání internetu a pokrokům v komunikačních nástrojích, které nadále umožňují práci na dálku. Avšak teprve nedávno, poté, co udeřila pandemie COVID-19, si mnoho organizací uvědomilo životaschopnost práce na dálku.

Kryptoměnám není vzdálená práce nová, protože většinu projektů vyvíjí a provozují multifunkční týmy, jejichž členové jsou rozptýleni po různých zeměpisných oblastech.

Decentralizovaná společnost Coinbase

Přední krpyto burza Coinbase se nedávno stala decentralizovanou společností. Společnost se rozhodla decentralizovat poté, co na chvíli působila jako vzdálený první podnik, který povzbuzoval zaměstnance k práci odkudkoli na světě. Podle Briana Armstronga – generálního ředitele a zakladatele společnosti Coinbase, bylo rozhodnutí stát se decentralizovanou společností ovlivněno úspěchem jejího vzdáleného přístupu během pandemie COVID-19. Společnost si uvědomila, že drtivá většina, 94 % zaměstnanců, věří, že práce na dálku je prospěšná. Dalo jim to samostatnost, flexibilitu a schopnost soustředit se a zároveň si užít osobní čas. Pracovní politika vstřícná k zaměstnancům zase pomohla společnosti přilákat některé z nejlepších talentů z celého světa. Celkově se říká, že má firma nyní větší zapojení, sounáležitost, učení a kreativitu mezi členy týmu.

Co je to DAO

Díky zmocnění lidí na různých úrovních k účasti na rozhodovacím procesu se podniky mohou stát univerzálnějšími a přizpůsobit se měnícím se scénářům v praxi. DAO, zkratka pro Decentralized Autonomous Organisations, jsou vytvořeny za účelem demokratizace celého procesu. V roce 2016 byla na blockchainu Ethereum spuštěna společnost s názvem DAO. Život společnosti byl krátký kvůli bezpečnostním problémům, které vyústily v hack, jenž si vynutil pozastavení a hard fork blockchainu. Tento výsledek úspěšně prokázal koncept DAO, což vedlo k dalšímu vývoji.

DAO jsou programy, které jsou navrženy tak, aby umožnily organizacím fungovat bez hierarchické správní struktury. Místo toho umožňuje komunitě zúčastněných stran v projektu nebo v podnikání účastnit se různých rolí nezbytných k zajištění hladkého fungování a růstu účetní jednotky. Na oplátku dostávají jednotlivci odměny jako uznání za jejich přínos pro ekosystém.

DAO vyvíjející se s Web 3.0

V rámci evoluční cesty internetu se další krok označuje jako Web 3.0. Jde o decentralizaci technologické infrastruktury, která se ve velké míře spoléhá na spolupráci, kde může kdokoli přispívat nebo spotřebovávat informace bez omezení třetí stranou. Podniky, které v tomto věku zůstanou relevantní, budou potřebovat novou organizační strukturu pro komunikaci a správu decentralizované spolupráce. Tento vývoj bude umožněn integrací plně funkčních DAO.

Dostupnost plně funkčních DAO usnadní podnikům vytvoření a správu decentralizované společnosti. Je jen otázkou času, než budou překonána technická omezení týkající se složitosti a škálovatelnosti inteligentních kontraktů, které řídí DAO a související vysoké náklady, za účelem podpory přijetí decentralizované spolupráce a správy.

Metis DAO Way – Budoucnost spolupracujících organizací

Metis – řešení vrstvy 2 založené na blockchainu Ethereum, řeší problémy bránící širokému přijetí DAO. Použitím kombinace Optimistic Governance a sady nástrojů mikroslužeb přináší Metis škálovatelnost, cenovou dostupnost a dostupnost snadno použitelné infrastruktury DAO.

Vytvoření decentralizované společnosti na platformě Metis DAO je jednoduchý 3krokový proces. DAO na platformě Metis umožňuje spolupráci mezi uživateli prostřednictvím integrovaného mechanismu důvěry využívajícího vazby k zajištění odpovědnosti všech účastníků. Pro transparentnost a auditovatelnost dále Metis implementuje decentralizovaný systém obchodních pověření, který vyhodnocuje historii spolupráce za účelem přiřazení reputační síly, která je přímo spojena s oprávněnými pobídkami.

Ve vrstvě 2 bude Metis zpracovávat všechny transakce na přizpůsobeném bočním řetězci Optimistic Rollup, který agreguje více transakcí do jednoho souhrnného bloku, jehož hash bude inteligentním kontraktem zavázán k blockchainu Ethereum. Tímto způsobem se drasticky sníží počet vstupů do blockchainu, což sníží poplatky za plyn nutné k udržení DAO. Dále bude zahrnovat mnoho šablon vložených do správy a správy na vrstvě 2, včetně správy úkolů, správy znalostí, správy událostí, chatovací místnosti, fóra a mnoha dalších funkcí, přístupných přes zjednodušené a uživatelsky přívětivé webové rozhraní.

Metis je připraven stát se platformou go-to pro vytváření decentralizovaných autonomních společností / korporací se všemi jeho funkcemi pro nový Web 3.0. V nadcházejících dnech bude Metis nabízet svůj token k veřejnému prodeji, který nabídne komunitě příležitost stát se součástí nového hnutí.

Závěr

Decentralizace je v plném proudu a není divu, že k ní společnosti “utíkají”. Současná situace si to doslova žádá. Vypadá to, že rok 2021 je začátkem konce pro centralizovaný internet a společnosti, jak je známe.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img