Data ukazují, že velryby nakupují XRP

4.8
(5)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Na konci prosince 2020 podala na společnost Ripple s jejich XRP tokenem žalobu americká Komise pro cenné papíry (SEC). Důvodem byla neregistrovaná nabídka cenných papírů. Tehdy někteří investoři vyjádřili své obavy z XRP.

Za více než rok

Nová vlna nejistoty však nedávno zasáhla kryptotrh poté, co zdroje blízké současné Bidenově administrativě uvedly, že tvůrci politik plánují zvýšit daně pro bohaté investory.

S tímto pozadím, „Crypto Fear and Greed Index“, kolektivní metrika, která měří současnou náladu na kryptotrhu, se rychle změnila z „extrémní chamtivosti“ (79 bodů) na „strach“ (27) poprvé za více než rok.

Sociální sentiment související s XRP tak klesl a dosáhl nejnižší úrovně od března. V posledních dnech však došlo k nárůstu. To by mohlo naznačovat vyšší ceny v příštích týdnech. Data z minulosti naznačují, že ceny mají obvykle tendenci růst, když je sociální sentiment nízký.

XRP velryby pokračují v nákupu

Graf distribuce nabídky XRP ukazuje, že nákupní tlak za čtvrtou největší kryptoměnou na světě (podle tržní kapitalizace) za posledních pět dní dramaticky vzrostl, i když sociální sentiment na začátku minulého týdne dosáhl svého minima.

Distribuce XRP | Zdroj: Santiment

Analytická platforma Santiment zaznamenala výrazný nárůst adres s miliony dolarů v XRP, v popkultuře hovorově označovaných jako „velryby“.

Počet adres s více než 1 000 000 XRP skutečně vzrostl o 1,25 %. Do sítě se za tak krátké období připojilo zhruba 19 nových velryb.

Nedávný nárůst počtu velkých investorů do XRP se na první pohled může zdát nevýznamný. Když však vezmeme v úvahu, že tyto velryby drží v tomto altcoinu více než 1,4 miliardy USD, náhlý nárůst tlaku na vzestup se může promítnout do zvýšení tržní kapitalizace v hodnotě miliard dolarů.

Závěr

XRP se stále drží a vypadá to, že nabírá na oblíbenosti. Pravdou je, že XRP to mělo hodně těžké po žalobě z loňského roku. Jak jste na tom vy? Sázíte spíše na „osvědčenější“ altcoiny, nebo také držíte XRP a čekáte, kam poroste?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: