Hoskinson: Kryptoměnová interoperabilita přinese internet blockchainů

5
(4)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Technické výzvy interoperability

Jednoduše řečeno, interoperabilita označuje způsoby, kterými si mohou dva různé blockchainy vyměňovat informace. Současným problémem je, že interoperabilita je téměř znemožněna technickou složitostí.

To znamená, že pro smart kontrakty na Ethereum je obtížné ověřit, zda bitcoinová transakce byla dostatečně potvrzena. K překonání tohoto problému přistoupili vývojáři z různých úhlů, včetně decentralizovaných burz, tzv. side chainů a zprostředkovatelských sítí, jako je Cosmos a Polkadot.

Hoskinson využil této příležitosti a uvedl, že Ethereum uzamkne uživatele do svého ekosystému. Věří, že informace by měly být „fluidní“, proto se zaměřuje na kompatibilitu napříč řetězci s Cardanem.

Kryptoměnová interoperabilita přinese internet blockchainů

Díky vývojářům, kteří pracují na řešeních interoperability, Hoskinson předpovídá, že kryptoměnový průmysl přejde na systém podobný dnešnímu Wi-Fi. Díky Wi-Fi se bez ohledu na operační systém telefonu nebo počítače může k routeru přihlásit kdokoli s přihlašovacími údaji a získat přístup k internetu.

Hoskinson odhaduje, že tento krok bude trvat tři až pět let, poté se uživatelé budou moci plynule pohybovat mezi různými blockchainy. Se snadným přepínáním však dojde k poklesu uživatelů sítí s vysokými náklady. Spíše než platit nadměrné poplatky, uživatelé jednoduše přejdou na nákladově efektivnější možnosti.

“Myslím, že v příštích třech až pěti letech se stane, že se naše odvětví sblíží s Wi-Fi, kde to prostě funguje. A bez ohledu na to, v jakém ekosystému se nacházíte, bude pro vás velmi snadné migrovat z tohoto systému do dalšího s určitou představou o vypršení časového limitu.“

Závěr

Interoperabilita je přirozený vývoj při budování internetu blockchainů. Před méně než deseti lety by nikdo nepředpokládal, že se blockchain stane takovým módním slovem, kterým je dnes. Blockchainový průmysl si již dnes zajistil své místo v budoucnosti a díky větší univerzálnosti, flexibilitě a škálovatelnosti má obrovský potenciál stát se klíčovým hráčem v běžných každodenních operacích. Nyní je čas, se posunout zase o krok dál, bude internet blockchainů výsledkem?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img