CEO společnosti Ripple se cítí díky pokrokům v soudním sporu proti SEC “opravdu dobře”

5
(1)

Americká komise pro cenné papíry (SEC) podala v prosinci minulého roku žalobu proti blockchainové společnost Ripple se sídlem v San Francisku. Agentura v ní tvrdila, že XRP, digitální token, který Ripple používá pro přeshraniční platby, byl v minulosti (8 let) neregistrovaným cenným papírem.

SEC se dále nechala u soudu slyšet, že jak generální ředitel Brad Garlinghouse, tak výkonný předseda sposlečnosti Chris Larsen vydělali miliony dolarů ze svých osobních prodejů XRP.

Zajímavé je, že soudkyně amerického soudu Sarah Netburn dosud vyhověla většině návrhů společnosti Ripple. Samozřejmě, že je ještě příliš brzy na to říci, že někdo vyhrál, ale generální ředitel Bradley Garlinghouse je velmi “potěšen pokrokem”, kterého jeho společnost u soudu dosáhla. V rozhovoru pro Fox Business se vyjádřil takto:

„Podívejte, mám dobrý pocit z pokroku, kterého bylo dosud u soudů dosaženo“

Garlinghouse i nadále popírá všechna obvinění regulační agentury a mimo jiné tvrdí, že XRP je podobný Bitcoinu a Ethereu. Garlinghouse rovněž uvedl, že poskytovatel platebních služeb BitPay, který podporuje taktéž XRP, svým chováním naznačuje, že se nejedná o cenný papír. A to proto, že se tento token používá jako měna k usnadnění převodu peněz v různých měnách vydaných vládami

Generální ředitel společnosti Ripple odmítá obvinění SEC z obtěžování

Případ SEC versus Ripple se změnil ve skutečný souboj – a bitva zatím ani zdaleka nekončí. Ať už jste fanouškem Ripple nebo fanouškem SEC, mnohé oči pozorně sledují vývoj v tomto případu. A jak již bylo řečeno, soud zatím vyhověl několika návrhům, které podala společnost Ripple.

V jednom z těchto návrhů dokonce zástupci společnosti Ripple požádali o přístup k některým interním poznámkách a e-mailům Komise pro cenné papíry. Poslední vývoj se ale pěkně zamotává, neboť nově SEC naopak obvinil Ripple z obtěžování, neboť podle nich tento platební gigant se snaží získat více informací, než je legálně povoleno získat.

Během rozhovoru pro Fox Business Garlinghouse důrazně popřel tvrzení, že „malá společnost jako Ripple“ by mohla obtěžovat amerického regulačního hlídacího psa. Dodal:

„Víte, Jay Clayton (do prosince 2020 působil jako vedoucí SEC) se rozhodl vyvolat tento soudní spor a my se budeme bránit“

Závěr

Jednou jsi dole, jednou nahoře.. Zatím si nikdo netroufá odhadovat, jak celý spor skončí, ale jedno je jasné. Výsledek sporu bude mít velký význam na celý kryptoměnový průmyslu a každá ze stran má určitě v zásobě ještě nějaké ty zajímavé trumfy. Mimochodem, které straně v tomto sporu fandíte vy?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1
Hodnocení článku :
     

Jen tak mimochodem, lidé, kteří XRP mají za největší shitcoin všech shitcoinů, si přes Google můžou hezky dohledat, kolik bank, finančních ústavů a společností podporuje síť Ripple. Stačí zadat třeba něco jako “ripple customers list”. Tohle fakt není žadný “čoklcoin”, “mámhladcoin”, “zrovnajsemvyhodilbobekcoin” apod.

Poslední editace 2 let před přes bkf1
Petra

Ale Bitcoin to rozhodně taky není…

bkf1

Není, protože BTC je BTC, stejně jako ETH je ETH… UNI je UNI atd. Zvlášť teď se ta specifika začínají výrazněji projevovat a je potřeba je vnímat, ať se pak zbytečně nepřipravíte o zisk.

Miroslav

čoklcoin 😀 a není to jedno? Důležité je dát prachy do toho co leze nahoru ne? A nekecejte že vám někomu jde o něco víc 😀

bkf1

No a když to pak spadne? To je pak ten rozdíl mezi gamblery, kteří klidně můžou přijìt o majlant, a investory, kteří přemýšlí dlouhodobě, všechno si koumají, minimalizují rizika…

Karel

Je to tak. Ať si každý říká co chce, XRP má momentálně největší potenciál růstu. Škoda, že se hodně lidí spálí tím, že budou poslouchat český youtubery, kteří jsou srdcem btc maximalisti. Btw: slyšel jsem pár měsíců zpátky, že jde na nulu? Na to, že se propadl na 20 centů, tak tomu říkám skoré, když se do toho soudí se SEC. EZ ceste k 5 dolarům.

Sara
Hodnocení článku :
     

Jednoznačně Ripple!

Jari

Není Riple náhodou řešení pro mezibankovní převody, kdy uzly sítě budou tvořit servery jednotlivých bank? A místo akcií prodávají svoje tokeny? Navíc je to nějak divoký s vydáváním a pálením těch tokenů… Takže za mě nechápu proč by to retail (mě) mělo nějak vzrušovat. Pro mě to prostě není ‘kryptoměna’, ale produkt technologický firmy která si to podělala tím že se snaží svézt na kryptovlně. Ale klidně mě poučte. Třeba jsem to zaslech blbě.

spot_img