CZ: Pandemická situace prospěla kryptoprůmyslu

5
(3)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

I přes „Černý čtvrtek“ v březnu tohoto roku uvedl CEO společnosti Binance Changpeng Zhao (CZ), že panická situace je pro kryptoměny dobrá, zejména pokud jde o růst segmentu.

Krach trhu vyvolaný panikou

Koncem února až začátkem dubna 2020 bylo období extrémní volatility jak na kryptu, tak na tradičních trzích.

Během této doby vyvolaly zprávy o šíření viru do západního světa strach a panický prodej na trzích. To mělo za následek nejvýznamnější pokles v historii Dow Jones Industrial Average.

Poté však následovaly další dva rekordní poklesy, a sice 12. a 16. března.

Kryptotrhům se nedařilo o moc lépe. Během tří týdnů od 24. února poklesl Bitcoin celkem o 62 % z předchozích 9 900 USD.

Kryptoměna z pandemie těžila

Od té doby se kryptoměna vrátila zpět. Bitcoin dosáhl nového meziročního maxima, a sice 13 200 USD.

Ve skutečnosti se však doposud vytvářelo mnoho dalších faktorů, včetně toho, jak panická situace formovala pohled na kryptoměny jako na alternativu k fiatu.

K tomu Micheal Saylor, generální ředitel společnosti MicroStrategy, která byla první veřejně obchodovanou společností, která koupila bitcoiny, uvedl:

„Nejprve mám mega, mega, mega problém a ten je, že mám spoustu peněz a koukám, jak se rozplývají… Investoři jsou chytřejší než já, nedělám si srandu. Myslím to vážně, jsou chytřejší než já. Věděli to dřív, než jsem věděl, že peníze jsou odpad, a já blázen si na nich seděl“

Pokud jde o růst společnosti Binance, CZ hovořil o vlně nových kupujících, kteří přicházejí za poslední zhruba půl rok. Zmínil, že během lockdownu digitální platformy obecně vzkvétaly kvůli době, kterou lidé trávili doma.

„Vidíme přicházet mnohem více uživatelů. Z webovek a z počtu uživatelů vidíme stále vysoký provoz. Je vyšší než v době, kdy byl bitcoin na dvaceti tisících.“

Když je to spojeno s rostoucím uvědomováním si křehkosti tradičních financí, zájem o kryptoměny exploduje.

„Kvantitativní uvolňování, tisk peněz, stimulační balíčky, všechny tyto věci tlačí lidi více ke kryptu. Letos jsme měli také inovace v DeFi. Takže DeFi se v létě opravdu zvedla. A tak všechny tyto věci pomáhají růstu.“

Zatímco termín masové přijetí poněkud ztratil jiskru kvůli mnoha nesprávným začátkům, možná je tentokrát situace jiná.

Závěr

Lidé se v době pandemie více obraceli na kryptoměny. A to hlavně z důvodu, že viděli, jak finanční systém kolabuje. Nakupovali jste během krachu na burzách více?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img