Ledger nabízí společnosti MicroStrategy pomoc se zabezpečením jejich bitcoinového pokladu

3
(4)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bitcoin je největší bublina všech dob, říká Peter Schiff… Opět • Ripple investuje do japonské pobočky SBI MoneyTap • a další...

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Po krvavé středě Bitcoin bojuje...

[Večerní souhrn článků] • Šéf MicroStrategy drží BTC v hodnotě 235 milionů USD • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

Cold peněženka SubZero společnosti Square je sice skvělá, ale Ledger Vault ještě lepší. To jsou slova viceprezidenta společnosti Jeana-Michela Paihona, který nabízí společnosti MicroStrategy pomocnou ruku, jak co nejlépe zabezpečit jejich 450milionovou investici do BTC.

Společnost Ledger je známá především svými hardwarovými peněženkami, které s úspěchem používá i mnoho z nás. Nyní se snaží o kvalitách svého řešení pro podniky přesvědčit firmu, která vzbudila svou téměř půlmiliardovou investicí do Bitcoinu pěkný rozruch – společnost zabývající se oblastí business intelligence – MicroStrategy.

Další společnost Square, která před pár dny investovala do BTC 50 milionů dolarů, vyvinula pro zabezpečení svých aktiv vlastní open-source framework SubZero.

ledger
Zdroj: ledger.com

Pailhon uvedl, že jak oni, tak i Square používají pro správu digitálních aktiv HSM – neboli hardwarové bezpečnostní moduly. HSM se používají již celá desetiletí k zabezpečení kritických dat a jsou obecně považovány za nezranitelné. Ačkoli SubZero může být skvělé řešení, Paihon se domnívá, že se hodí hlavně pro technologické společnosti, jako je Square, které vědí, jak HSM nasadit a dále spravovat. Dodal, že Ledger to naopak svým klientům nastaví a ti tak „nemusí nutně větět, jak to funguje. Stačí jednoduše použít jejich řešení.“

Jak funguje v praxi řešení od Ledger Vault?

Viceprezident společnosti Paihon se podělil, jak vlastně takové připojení společnosti, jako je MicroStrategy, vypadá. Jedním z prvních kroků je rozhodnutí, kolik lidí se bude podílet na autorizaci transakcí. Typické nastavení většinou vyžaduje 2 podpisy ze 3, kdy držitelé podpisu jsou generální ředitel, finanční ředitel a vedoucí právního oddělení. Všechny soukromé klíče by byly uloženy na HSM. Zároveň mohou být části privátních klíčů uloženy v několika fyzických trezorech.

Pokud by chtěl někdo uskutečnit transakci, přihlásí se do Ledger Vault a zadá ji. Poté bude všem třem signatářům zasláno oznámení. Pokud ji budou chtít schválit, musí se přihlásit a připojit svou Ledger Blue hard wallet k počítači. Nakonec zadají jejich jedinečný PIN Ledger Blue, aby transakci podepsali.

Paihon dodal, že ačkoli Ledger poskytuje backend a stará se o infrastrukturu HSM, klient se chová jako svůj vlastní správce. To může v některých případech vypadat jako problém, protože existují společnosti, které musí ze zákona používat regulované depozitáře. Paihon ale vysvětlil, že to ve skutečnosti nepředstavuje žádnou výzvu:

„POKUD POTŘEBUJETE REGULOVANÉHO CUSTODIANA (správce), MŮŽETE POŽÁDAT REGULOVANý SUBJEKT, ABY SE stal V TRANSAKČNÍM PROCESU jedním z podepisovatelů.“

Závěr

Pokud chceme, aby do kryptoměnového průmyslu vstoupily velké společnosti a přitekl nový (a v ideálním případě obrovský) kapitál, musí mít tito klienti řešení, jak bezpečně nakoupené kryptoměny uchovat. HSM moduly jsou jednou z nejlepších a léty ověřenou možností, jak spravovat kryptografické objekty.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře