Ledger nabízí společnosti MicroStrategy pomoc se zabezpečením jejich bitcoinového pokladu

3
(4)

Zprávy a souhrny

Cold peněženka SubZero společnosti Square je sice skvělá, ale Ledger Vault ještě lepší. To jsou slova viceprezidenta společnosti Jeana-Michela Paihona, který nabízí společnosti MicroStrategy pomocnou ruku, jak co nejlépe zabezpečit jejich 450milionovou investici do BTC.

Společnost Ledger je známá především svými hardwarovými peněženkami, které s úspěchem používá i mnoho z nás. Nyní se snaží o kvalitách svého řešení pro podniky přesvědčit firmu, která vzbudila svou téměř půlmiliardovou investicí do Bitcoinu pěkný rozruch – společnost zabývající se oblastí business intelligence – MicroStrategy.

Další společnost Square, která před pár dny investovala do BTC 50 milionů dolarů, vyvinula pro zabezpečení svých aktiv vlastní open-source framework SubZero.

ledger
Zdroj: ledger.com

Pailhon uvedl, že jak oni, tak i Square používají pro správu digitálních aktiv HSM – neboli hardwarové bezpečnostní moduly. HSM se používají již celá desetiletí k zabezpečení kritických dat a jsou obecně považovány za nezranitelné. Ačkoli SubZero může být skvělé řešení, Paihon se domnívá, že se hodí hlavně pro technologické společnosti, jako je Square, které vědí, jak HSM nasadit a dále spravovat. Dodal, že Ledger to naopak svým klientům nastaví a ti tak „nemusí nutně větět, jak to funguje. Stačí jednoduše použít jejich řešení.“

Jak funguje v praxi řešení od Ledger Vault?

Viceprezident společnosti Paihon se podělil, jak vlastně takové připojení společnosti, jako je MicroStrategy, vypadá. Jedním z prvních kroků je rozhodnutí, kolik lidí se bude podílet na autorizaci transakcí. Typické nastavení většinou vyžaduje 2 podpisy ze 3, kdy držitelé podpisu jsou generální ředitel, finanční ředitel a vedoucí právního oddělení. Všechny soukromé klíče by byly uloženy na HSM. Zároveň mohou být části privátních klíčů uloženy v několika fyzických trezorech.

Pokud by chtěl někdo uskutečnit transakci, přihlásí se do Ledger Vault a zadá ji. Poté bude všem třem signatářům zasláno oznámení. Pokud ji budou chtít schválit, musí se přihlásit a připojit svou Ledger Blue hard wallet k počítači. Nakonec zadají jejich jedinečný PIN Ledger Blue, aby transakci podepsali.

Paihon dodal, že ačkoli Ledger poskytuje backend a stará se o infrastrukturu HSM, klient se chová jako svůj vlastní správce. To může v některých případech vypadat jako problém, protože existují společnosti, které musí ze zákona používat regulované depozitáře. Paihon ale vysvětlil, že to ve skutečnosti nepředstavuje žádnou výzvu:

„POKUD POTŘEBUJETE REGULOVANÉHO CUSTODIANA (správce), MŮŽETE POŽÁDAT REGULOVANý SUBJEKT, ABY SE stal V TRANSAKČNÍM PROCESU jedním z podepisovatelů.“

Závěr

Pokud chceme, aby do kryptoměnového průmyslu vstoupily velké společnosti a přitekl nový (a v ideálním případě obrovský) kapitál, musí mít tito klienti řešení, jak bezpečně nakoupené kryptoměny uchovat. HSM moduly jsou jednou z nejlepších a léty ověřenou možností, jak spravovat kryptografické objekty.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: