Core Scientific se daří – v září plánuje ukončit restrukturalizaci

5
(4)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Podmínky, za nichž Core Scientific vyhlásila v prosinci bankrot, se dost změnily. Cena bitcoinu od počátku roku narostla o více než 60 %, ceny energií se vrací k normálu, hashrate sítě se navýšil a zkrachovalý poskytovatel kryptopůjček Celsius Network možná vrátí firmě dlužných přibližně 11 milionů USD.

Právníci firmy proto v pondělí zaslali texaskému konkurznímu soudu podání, v němž uvádí výše popsané změny na trhu a jejich pozitivní dopad na společnost. Dále uvádí, že brzy dokončí plán restrukturalizace a její průběh by mohl skončit již v září letošního roku. Společnost odhaduje, že by mohla řízení ukončit s navýšením finančních prostředků o 46 milionů USD.

Firma aktuálně běží v konkurzním módu podle kapitoly 11, která umožňuje společnosti pokračovat v činnosti až do doby, než se dohodne plán restrukturalizace se všemi zúčastněnými stranami. V prosinci (k vyhlášnení bankortu) se cena bitcoinu pohybovala kolem 16 900 USD. Nyní se dostáváme na hranu 27 000 USD. Hashrate narostl o 54 % a ceny energií se snížily o více než 24 %.

Budoucnost těžby v USA

Společnost sice možná znovu začne fungovat, ale jaká je budoucnost těžby kryptoměn ve Spojených státech? Současná politická situace vidí v kryptoměnách pouze podvodníky a daňové úniky. Joe Biden veřejně nepodporuje dohody s kryptoměnovými investory a pro těžaře navrhuje speciální 30 % daň. To Robert F. Kennedy Jr., nový kandidát na prezidenta Spojených států, má naprosto opačný názor a na svojí kampaň přijímá příspěvky i v bitcoinu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img