Bitcoin bude silnou součástí amerických prezidentských voleb 2024

4
(1)

Obsah

Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Robert F. Kennedy Jr. oficiálně začal svou kampaň na prezidenta Spojených států teprve před měsícem. Volby proběhnou na počátku listopadu 2024 a voliči budou volit prezidenta a viceprezidenta na čtyřleté období již po šedesáté. Tentokrát bude ale součástí kampaně i bitcoin. Vůbec poprvé v historii bude možné přispět na kampaň právě prostřednictvím této kryptoměny.

Robert F. Kennedy Jr. je synovcem Johna F. Kennedyho, 35. prezidenta Spojených států. Jako svoje první oficiální vystoupení, po oznámení kandidatury na prezidenta, si vybral konferenci Bitcoin 2023, která v těchto dnech probíhá v Miami. V rámci svého proslovu vyzdvihoval bitcoin jako „symbol demokracie a svobody“. Zároveň oznámil, že příspěvky na jeho kampaň lze poskytovat i formou bitcoinu.

Robert F. Kennedy jr. je jedním ze tří zatím ohlášených kandidátů na prezidentské volby 2024 ve Spojených státech. Podporuje kryptoměny (zdroj: Maxlovestoswim / Wikipedia)
Robert F. Kennedy jr. je jedním ze tří zatím ohlášených kandidátů na prezidentské volby 2024 ve Spojených státech (zdroj: Maxlovestoswim / Wikipedia)

Tento kandidát se na sociálních sítích dlouhodobě vyjadřuje ke kryptoměnám kladně a podporuje je. Podle jeho názoru jsou hlavní součástí inovací. Současná politická garnitura údajně tyto inovace brzdí, poškozuje tak průmysl a vyhání inovační firmy ze Spojených států.

Závěr

Je jasné, že svými slovy se nejen snaží působit na potenciální voliče, ale i na sponzory. Sam Bankman-Fried (SBF), CEO zkrachovalé kryptoburzy FTX, byl v minulosti velmi štědrým sponzorem kandidátů. Odhaduje se, že na darech rozdal více než 40 milionů USD. Současná politická situace ve Spojených státech spíše nahrává snaze kryptoměny regulovat a společnosti zvažují odchod do přátelštějších zemí.

I v Evropě máme ale snahu o regulaci. Ministři financí všech členských států Evropské unie nedávno odhlasovali MiCA (Markets in Crypto-Assets). Uvidíme, zda při případném zvolení RFK jr. dojde k úpravě regulací v USA nebo se jen jedná o politické sliby pro získání voličů a finanční podpory.

Nejste-li zrovna v Miami na konferenci Bitcoin 2023, tak pro vás máme připravený kalendář akcí, které se konají v bližším okolí.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jan Vališ

RFK jr. 😉

spot_img