Ministři EU schválili kryptoměnové předpisy MiCA

4.2
(5)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Ministři financí všech členských států Evropské unie odhlasovali přijetí regulačních předpisů pro kryptoměnový průmysl MiCA (Markets in Crypto-Assets). Co tento návrh znamená pro kryptoměny?

Ministři financí EU schválili MiCA

Dne 16. května byly schváleny předpisy Market in Crypto-Assets (MiCA) Evropskou radou pro ekonomické a finanční záležitosti EU. Tato rada, složená z ministrů financí všech 27 členských států, jednomyslně hlasovala ve prospěch návrhu zákona MiCA a souvisejících pozměňovacích návrhů, které se týkají nových předpisů.

Spolu s MiCA byly také přijaty další dvě legislativní opatření Evropským parlamentem, včetně nařízení o informacích doprovázejících převody finančních prostředků a určitých kryptoměnových aktiv. Tato opatření slouží k posílení regulačního rámce v oblasti digitálních aktiv.

MiCA představuje iniciativu Evropské unie s cílem vytvořit jednotný regulační rámec pro digitální aktiva. Hlavním záměrem je poskytnout uživatelům a investorům větší jistotu a transparentnost. Předpisy se zaměřují na ochranu spotřebitelů a prevenci protiprávních aktivit.

Nyní následuje další krok v procesu, kterým musí MiCA projít, aby se stal právním předpisem Evropské unie – zveřejnění návrhu v Úředním věstníku Evropské unie. Předpokládá se, že MiCA vstoupí v platnost do jednoho roku, což znamená, že se předpisy stanou platnými v průběhu roku 2024.

Nové regulační předpisy se budou týkat kromě kryptoměnových burz, investorů a spotřebitelů také emitentů stablecoinů.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 26 991 USD dle KMC.

Závěr

Co si o návrhu MiCA v rámci EU myslíte vy? Jaký je váš názor na regulace kryptoměnového průmyslu? Podělte se s námi do komentářů nebo na naše sociální sítě. Na výsledek hlasování a další informace k předpisům MiCA se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Dariusz Matuszyński

Děj se vůle boží, jsem zvědav jak obstojí většina českých krypto burz a směnáren :/

spot_img