Bílý dům se snaží prosadit 30% daň z těžby kryptoměn

4
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Bidenova administrativa se snaží zvýšit daňové příjmy a zároveň omezit dopady těžby kryptoměn na životní prostředí. V tomto smyslu navrhla nový zákon, který by zavedl 30% daň z těžby bitcoinu a dalších kryptoměn.

Bidenova administrativa se snaží protlačit 30% daň na těžbu kryptoměn

Podle návrhu by byly kryptoměnové těžební společnosti povinny platit daň ve výši 30% z celkového zisku z těžby. Tato daň by měla být vybírána prostřednictvím federálního daňového systému a měla by být zahrnuta do celkových daňových povinností těžebních společností.

Důvodem pro zavedení této daně je snaha omezit negativní dopady těžby kryptoměn na životní prostředí. Těžba kryptoměn, zejména bitcoinu, má podle Bílého domu negativní dopad na životní prostředí a vysokou spotřebu energie. Tím, že se zavede daň z těžby, se ve finále sníží ziskovost těžby.

Podle Yahoo News plánuje Rada ekonomických poradců prezidenta zveřejnit na oficiálním webu Bílého domu blogový příspěvek, který bude obhajovat spotřební daň jako prostředek, jakým administrativa bojuje proti změně klimatu a snižuje ceny energie.

Plánovaná spotřební daň by byla rozdělena do tří fází, přičemž první rok by začínala sazbou 10 %, následující rok by se zvýšila na 20 % a nakonec by ve dvou letech následujících dosáhla výše 30 %. V průběhu 10 let by odhadované příjmy z této daně dosáhly celkové výše 3,5 miliardy dolarů.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 28 331 USD dle KMC.

Závěr

Co si o krocích Joe Bidena myslíte vy? Mají být podle vás těžaři kryptoměn zdaněni 30% sazbou? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Celou zprávu Yahoo News naleznete pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
Hodnocení článku :
     

Je vidět že Amíci už melou z posledního a tak hledají možnosti kde vzít peníze

Moja

Ten Biden je úplně stejný kok.t jak naš Fia.a. Taky rozhazuje prachy vidlema a pak se snaží ostatní odřít aby doplnil státni rozpočet. Doufám, že tyhle 2 kok.ty už nikdo volit nebude.

Bitcoin Cash to the moon Make Litecoin great again

no nevím, jak v Americe, ale problém Česka je, že alternativní kok.ti jsou ještě o dost horší než postburešovský populista Fia.a.

spot_img