Biden nebude akceptovat dluhovou dohodu chránící obchodníky s kryptoměnami

4.2
(6)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Aktuální dění ve Spojených státech je velmi zajímavé. Již příští týden (1. června) může nastat situace, kdy USA narazí na dluhový strop. Tak se označuje limit, který platí od roku 1917, a určuje kolik peněz si federální vláda může půjčit na zaplacení účtů. Probíhá proto čilé vyjednávání. Zatímco Joe Biden se snaží zvýšit příjmy, tak republikáni tvrdí, že problém je na straně výdajů. A obě strany do toho zatáhly i kryptoměny.

Republikáni navrhují dluhovou dohodu, která by umožnila ochránit obchodníky formou sklízení daňových ztrát. To je strategie, kterou investoři používají ke snížení svých celkových daňových závazků. Zahrnuje prodej kryptoměny se ztrátou, aby se kompenzovaly kapitálové zisky. Aby si mohl investor uplatnit ztrátu, musí aktiva prodat a výtěžek musí použít na nákup podobného aktiva do 30 dnů před nebo po prodeji. Mechanika lze využít nejen pro kryptoměny, ale i pro akcie a další aktiva.

Joe Biden nesouhlasí a má protinávrh

Joe Biden na tiskové konferenci označil podmínky za nepřijatelné. Nechce souhlasit s dohodou, která údajně ochrání bohaté daňové podvodníky a obchodníky s kryptoměnami. Podle jeho slov by to vedlo k ohrožení potravinové pomoci pro téměř milion Američanů. Bílý dům údajně předložil protinávrh ve formě zamezení investorům v odkládání daní na swapy nemovitostí. To by podle nich přineslo daňový příjem ve výši 40 miliard USD. Odhaduje se, že by dalších 40 miliard mohl přinést i zákaz výše popsané dluhové dohody.

Čísla jsou samozřejmě jen teoretická. Část obchodníků si nakonec najde cestu, jak svoje daňové výdaje optimalizovat a hypoteticky by to klidně mohlo vést i k většímu snížení daňových příjmů. To, jestli to nakonec pro kryptoměny bude býčí nebo medvědí situace, se již brzy dozvíme. Ale dnes cena bitcoinu zatím roste.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Aleš
Hodnocení článku :
     

Lol, další pump and dump shitcoin 🤣 Kupte jestli chcete přijít o všechny prachy

spot_img