CFTC chce snížit anonymitu kryptoměn, ohání se řízením rizik

5
(2)

Komisařka CFTC, Christy Goldsmith Romerová, vyzvala kryptoměnové společnosti, aby ověřovaly digitální identitu uživatelů. Uvedla, že Kongres aktuálně zvažuje nové zákony zabývající se anonymitou a digitální identitou.

Komise Spojených států pro obchodování s komoditními futures (CFTC) ústy komisařky Christy Goldsmith Romerové navrhla snížení anonymity kryptoměn. Jde o jeden ze způsob§ řízení rizik spojených s digitálními aktivy. Toto prohlášení zaznělo během hlavního projevu na téma Nezákonné financování a další klíčová rizika digitálních financí. Projev byl přednesen na konferenci City Week 2023, která se konala 25. dubna v Londýně.

CFTC – Anonymita jako riziko

Romerová zdůraznila, že je třeba, aby vlády a odvětví řešily hlavní znak, který činí kryptoměny atraktivními pro nezákonné financování – anonymitu. Ve svém projevu uvedla, že rizika spojená s digitálními aktivy je třeba řídit, neboť integrita trhu, národní bezpečnost a finanční stabilita jsou klíčové a nelze je ohrozit.

Snížení rizik nezákonného financování na trhu s kryptoměnami vyžaduje podle jejích slov řešení problému ověřování totožnosti. Ačkoli veřejný blockchain nabízí určitou transparentnost a sledovatelnost, používání mixérů a technologií zvyšujících anonymitu zvyšuje potenciální riziko. Citace z jejího projevu:

Je možné, aby se všechny kryptografické společnosti distancovaly od mixérů a technologií zvyšujících anonymitu, a přitom stále vhodně poskytovaly finanční soukromí zákazníkům.

Kryptomixer je služba, která míchá kryptoměny mnoha uživatelů dohromady. Důvodem je skrytí původu a vlastníků prostředků. Vzhledem k tomu, že Bitcoin, Ethereum a většina dalších veřejných blockchainů jsou transparentní, je jinak velice obtížné této úrovně soukromí dosáhnout.

Kryptoměnové mixéry

Když Romerová hovořila o potřebě ověřování totožnosti, zdůraznila, že na mixéry Blender a Tornado Cash byly nedávno uvaleny sankce Ministerstvem financí Spojených států. Společnost Tornado Cash se údajně podílela na vyprání 7 miliard dolarů.

Kryptografické společnosti mohou podle Romerové zachovat finanční soukromí svých zákazníků, aniž by se spoléhaly na různé směšovače a technologie zvyšující anonymitu. Podle ní existuje rozdíl mezi finančním soukromím a anonymitou. Tradiční finance (TradFi) zajišťují finanční soukromí ověřováním identity zákazníka prostřednictvím opatření Know Your Customer (KYC), Anti-Money Laundering (AML) a Countering the Financing of Terrorism (CFT), aniž by se spoléhaly na technologie zvyšující anonymitu.

Na závěr svého vystoupení vybídla k ověřování digitální identity a vyzvala burzy i subjekty nabízející služby decentralizovaného financování (DeFi), aby ověřovaly digitální identitu uživatelů. Poukázala na to, že služby DeFi často nejsou plně decentralizované, ale jsou zde centrální body, které by mohly identitu ověřit a mohou za to nést i odpovědnost.

Závěr

Podle komisařky existují technologie pro zajištění digitální identity a další se vyvíjejí. Kongres také zvažuje nové zákony zabývající se anonymitou a digitální identitou. Vláda USA se vyjádřila, že se bude i nadále prioritně věnovat prevenci využívání kryptoměn k nezákonnému financování.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Libor

Riešenie digitálnej identitity je až triviálne jednoduché – NTF token identity. Názov tokenu bude pseudonym. Vlastníkom tokenu bude reálna osoba / podľa vydaného ID, resp. registra /. Token bude neprevoditeľný, ale bude sa dať “spáliť”, a mintovať nový. Potom na krytoburze bude klientovi stačiť iba preukázať vlastníctvo takéhoto tokenu, nič viac….

Libor

opr. NFT token

spot_img