Burzy kryptoměn mrznou: nejnižší aktivita od roku 2017 

0
(0)

Nová analýza firmy Diar, zabývající se tržním rozborem, poukazuje na nové dno v poměru transakčních objemů. Výsledky analýzy byly zveřejněny 4. února.  

Jak jsou na tom jednotlivé burzy?

Kryptoměnové burzy začaly zaznamenávat razantní snížení objemu transakcí již od počátku tohoto roku. Navíc, natolik nízkého počtu transakcí bylo naposledy dosaženo v roce 2017.  

Pro příklad uvádíme, že jedna z nejznámějších kryptoměnových burz světa Binance zaznamenala snížení v objemu transakcí o více než 40 %.  

Nejznámější americká burza Coinbase zažívá skrze poměr transakcí posun v čase zpět až do května 2017. Volume se zde pohybuje okolo 1 miliardy dolarů.  

Hong Kongská burza OKEx dle reportů ztratila tříměsíční trend růstu a její transakce poklesly na 4 miliardy z předešlých 5.5 miliard dolarů.  

Report následuje krátce po tvrzení CEO burzy Binance, Changepnga Zhao, který již v listopadu 2018 zmínil, že si s nízkým počtem transakcí hlavu nedělá. Zhao tehdy také prohlásil, že se tehdejší volume pohybovalo okolo jedné desetiny v porovnání s lednem 2018. I tak je však prý volume Binance o mnoho výše “než by bylo 2 až 3 roky zpátky.” 

Tip redakce: Binance nově povoluje nákupy kryptoměn pomocí kreditních karet

Objemy transakcí se falšují

V prosinci vyšla i reportáž institutu BTI (Blockchain Transparency Instituce) tvrdící, že většina top 25 kryptoměn podle tržního zhodnocení je z pohledu transakčních objemů “silně nafouknutá.” Objemy transakcí mají být navíc založeny z velké části na tzv. pracích obchodech (wash trading).  

Dle analýz BTI se nejvíce pracích obchodů vyskytuje na burze Bithumb. Nejčastějšími měnami, které jsou během wash tradingu využívány jsou Monero (XMR), Dash, Bitcoin Gold a Zcash (ZEC).  

Zajímavostí je, že z pohledu na síťových transakcí se celkem daří druhé nejznámější kryptoměně Ethereum. Transakce na blockchainu Etherea “našly stabilitu na úrovni dosažené zhruba někdy v říjnu minulého roku a dosahují 16 – 17 milionů transakcí měsíčně.”  

Co číst dále?

Nadaci NEM (XEM) hrozí propouštění všech 150 zaměstnanců kvůli nedostatku financí

Zdroj:
Cointelegraph

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img