Nadaci NEM (XEM) hrozí propouštění všech 150 zaměstnanců kvůli nedostatku financí

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • TradingView vydal novou funkci pro Bitcoin • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Sun: FUD spojený se strachem z dvojitého utracení BTC poslal cenu pod 30 000 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Kryptotrh ztratil během několika dní téměř...
Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Pokud jste v poslední době sledovali kurz kryptoměny NEM, možná jste se divili, proč tolik klesá. Mince NEM (XEM) během necelého týdne ztratily přes 20 % ze své tržní ceny. Bitcoin se přitom během této doby držel prakticky na stejných hodnotách. Po tomto poměrně prudkém pádu se NEM nachází na nejnižších cenách od dubna 2017. Propad má na svědomí zpráva, že vývojářské nadaci NEMu (NEM Foundation) hrozí bankrot a propouštění všech 150 zaměstnanců.

NEM Foundation v problémech s financemi

NEM (XEM), 18. největší kryptoměna (dle CMC), čelí vážným problémům. Komunitní nezisková organizace NEM Foundation, která byla založena za účelem podpory blockchainu kryptoměny NEM, nemá dost peněz na provoz. Zatím to podle nejnovějších zpráv vypadá tak, že by mohli být nuceni propustit všech 150 zaměstnanců a ukončit svůj provoz.

To je samozřejmě velice vážný problém nejen pro tuto nadaci, ale i pro samotnou kryptoměnu. Snad každá kryptoměna včetně NEM je navíc dosud ve fázi vývoje a bez něj by brzy skončila.

Nový šéf NEM Foundation požádal komunitu o pomoc

NEM Foundation prošla reorganizací a od ledna tohoto roku má nového šéfa. Nově zvolená prezidentky Nadace NEM Alexandra Tinsmanová nedávno řekla:

“V podstatě jsme si uvědomili, že máme k dispozici měsíc, kvůli špatnému řízení předchozí řídící rady.”

Tinsmanová dále uvedla, že nadace pod vedením bývalého šéfa Lona Wonga vynaložila především v oblasti marketingu zhruba 80 milionů XEM v období od prosince 2017 do ledna 2019. Nyní jsou nuceni požádat o pomoc komunitu NEM a zcela přepracovat rozpočet a financování jednotlivých týmů.

Na zachování provozu budou potřebovat 160 mil. mincí XEM, což v době přípravy tohoto článku odpovídá cca 6 a čtvrt milionu dolarů. V době, kdy se zpráva o možném bankrotu NEM Foundation dostala na veřejnost poprvé, to přitom dělalo asi 7,5 mil. USD. Nadace bude, jak už bylo řečeno, žádat o schválení financování z fondu NEM komunitu.

Počet propouštění bude určen podle toho, kolik finančních prostředků komunita schválí, říká Tinsmanová. Vše bude tedy záviset na tom, jak se vyjádří komunita v připravovaném hlasování, kde budou moct mimo jiné rozhodnout také o financování jednotlivých oblastí.

Končí NEM?

Osobně si to nemyslím. Tato kryptoměna funguje od roku 2015. Nem byl sice inspirován kryptoměnou NEXT, ale nevznikl forkem jako většina především BTC odnoží, které do značné míry těží z dobrého jména Bitcoinu. Vyvinuli vlastní blockchain a jdou vlastní cestou.

Bývalý šéf, který dovedl NEM Foundation na pokraj bankrotu, je nahrazen novým a nově se také chystají další změny k lepšímu. Tinsmanová např. v tomto roce plánuje zpeněžit aktivity nadace, včetně tréninku v oblasti podnikání a affiliate marketingu. To má zajistit snížení závislosti neziskové organizace na komunitních grantech.

Kromě toho řekl, že týmům budou poskytnuty konkrétní rozpočty a že budou muset provést více open source dokumentaci svých nástrojů pro vytváření pokroku v ekosystému NEM. To jsou změny, které by komunita kryptoměny NEM mohla přijmout kladně.

Závěr

Nová šéfka nadace kryptoměny NEM Alex Tinsmanová udělala trochu nebezpečný krok, když se otevřeně vyjádřila o možném konci nadace. Takové zprávy investoři nemají rádi a reagují na ně velmi negativně. Web Coindesk, který zprávu vydal, navíc v nadpisu článku hovořil o hrozícím bankrotu, což následně opravili. Proto není divu, že se NEM (XEM) propadl o dobrých 20 %. Na druhou stranu jde o upřímné vyjádření. Vývojáři s komunitou jednají na rovinu a hodlají jejím členům na oplátku za pomoc s financováním poskytnout lepší informovanost a spolurozhodování o činnostech nadace.

Co číst dále?

[HODL] Souhrn nejdůležitějších událostí posledního týdne

Zdroj:
https://www.coindesk.com/

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře