Burza BitFlyer dostala licenci na fungování v EU

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

BitFlyer, burza pocházející z hlavního města Japonska, se dne 22. ledna dozvěděla skvělé zprávy. BitFlyer dostal Payment Institution licenci pro obchodování v Evropské unii. Commission de Surveillance du Secteur Financier (CSSF), lucemburský regulátor zodpovědný za regulace v oblasti financí, tak učinil tento týden v pondělí. 

Obchodování nejen v EU

BitFlyer už má povolení k obchodování v Japonsku, které mu udělila Financial Services Agency (FSA). Stejně tak je bitFlyer od podzimu minulého roku dostupný i v USA. CEO a zakladatel bitFlyeru Yuzo Kano se pro tisk vyjádřil následovně:

“Jsem hrdý, že jsme kryptoměnová burza s nejvíce povoleními na světě. Právě tyto očekávané novinky ze strany regulátorů jsou pro naše zákazníky, naši společnost a trh s virtuálními měnami velmi pozitivní zprávou a příslibem do budoucna.”

Jaké měny budou dostupné na bitFlyeru

Po spuštění bude možnost v Evropské unii obchodovat pouze s párem BTC / EUR. Později se však pochopitelně přidají i jiné kryptoměny. BitFlyer uvedl, že do konce roku by měly být přidány i páry s kryptoměnami Litecoin, Ethereum, Ethereum Classic a Bitcoin Cash.

Podle objemu obchodů se burza bitFlyer aktuálně nachází na 14. místě v Coinmarketcapu. Za posledních 24 hodin se obrat burzy vyšplhal až na téměř 250 milionů dolarů.

Silná podpora zejména v Japonsku

Země po celém světě se rozhodují, jak budou přistupovat k regulaci kryptoměn. Japonsko však jako jedna z mála zemí charakterizuje Bitcoin a jiné kryptoměny jako peníze nebo jiné platidlo. Kvůli tomuto faktoru se významné japonské banky nemusejí bát investovat velké částky právě do bitFlyeru.

Závěr

Takové novinky jen potvrzují, že kryptoměny mají potenciál na to, aby mezi námi zůstali pořádně dlouho. Každá další pozitivní zpráva, ať už o povolené burze nebo nějaké rozumné regulaci, může jen a jen vylepšit postoj kryptoměn.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img