Bude eBay přijímat kryptoměny, nebo jde o chytrý PR tah?

0
(0)

Zprávy a souhrny

eBay, americký gigant online obchodování, řekl, že vstoupí do kryptoměn. Stalo se tak poté, co jeho reklamy z události Consensus nedávno unikly online. Pokud eBay otevírá náruč kryptoměnám, mohlo by to být krokem pro přijímání plateb. 

Dnes se na Twitteru objevilo několik fotografií, které ukazují, že jeden z největších světových online trhů eBay může být otevřen možnostem přijímání kryptoměn.

Podle fotografií marketingových materiálů z probíhající konference Consensus 2019 v New Yorku eBay, které má 180 milionů uživatelů, aktivně sleduje kryptoplatby.

Stále není známo, o co přesně jde, ale zdá se, že jeden z hlavních sponzorů každoroční události letos záměrně cílí na představivost účastníků. Nicméně, šíří se některé nepotvrzené zvěsti, že eBay bude přijímat Binance coiny. Pokud víme, že Amazon už přijímá Bitcoin Cash (BCH), je tento scénář docela pravděpodobný.

„Virtuální měna. Děje se to na eBay,“ hlásá jedna obří reklama, aniž by poskytla další informace.

Dvě možná řešení „třetích stran“

Ať už je to pravda, nebo ne, faktem zůstává, že na konci loňského roku platforma pro kryptoplatby UTRUST zaměstnala bývalou výkonnou ředitelku PayPal a eBay Sanju Kon jako viceprezidentku globálních partnerství.

Společnost UTRUST sama sebe označuje za „první celosvětové“ řešení pro kryptoplatby, které nabízí okamžité transakce, ochranu kupujících a krypto jako uchování hotovosti.

Nemohlo by to být tak, že jedno z prvních partnerství, které by Kon uzavřela, by bylo se společností, kde byla pět let výkonnou ředitelkou?

Jako další se nabízí Moon, startupová služba pro zpracování kryptoplateb, která nedávno oznámila, že uživatelé Coinbase mohou na Amazonu nakupovat a platit s Bitcoiny, Litecoiny, Ethereem a Bitcoin Cashem prostřednictvím technologie Lightning Network.

Poté co nezávislí vývojáři posunuli kryptoměny blíže ke gigantům, jako jsou Twitter a Whatsapp, Moon postavil most směrem k online maloobchodnímu gigantovi, jako je Amazon, a zaměřuje se na další subjekty, jakými jsou eBay a Ali Express.

Ze společnosti zaznívá:

„Brzy budete moci nakupovat na některém z vašich oblíbených webových stránek online obchodů, jako jsou eBay, Ali Express a Target.“

Neměli bychom zapomínat ani na skutečnost, že eBay již nějakou dobu zvažuje přijetí Bitcoinu a dalších měn.

V prosinci 2017 řekl Scott Cutler, senior viceprezident eBay Americas, do Yahoo Finance, že maloobchodní online prodejce zvažuje přijetí bitcoinových plateb:

„Je to trend, o kterém všichni mluví, ale bohužel na eBay Bitcoin jako způsob platby nepřijímáme. Vážně to zvažujeme, protože tyto kryptoměny se stávají běžným platebním nástrojem, ale zatím tam nejsme.“

Ostatní společnosti a maloobchodníci se o kryptoměny také zajímají

Minulý týden finanční ředitel PayPal John Rainey veřejně řekl, že je také příliš brzy na to začít používat transakce BTC kvůli vysoké volatilitě trhu. Kromě toho dodal, že vrcholový manažerský tým je spíše nadšen samotným blockchainem než Bitcoinem.

Na druhou stranu Overstock.com, dřívější konkurent Amazonu, byl první hlavní maloobchodní společností v USA, která skočila po trendu Bitcoinu. Kromě přijetí Bitcoinu Overstock umožnil svým zákazníkům zakoupit Bitcoin přímo z jejich webových stránek s pomocí Bitsy.

Rally byla poháněna znameními, že velké korporace mají zájem o využití kryptoměn a technologie blockchain.

JPMorgan, jehož generální ředitel označil Bitcoin za podvod, oznámil v únoru, že vytváří vlastní kryptoměnu pro interní platby přezdívané „JPM Coin“. Šéf blockchainu ve společnosti JPMorgan Umar Farooqve řekl ve stejnou dobu, že si klienti tento produkt žádají.

Také Facebook tajně pracuje na platebním produktu na bázi kryptoměn.

Firemní zájmy jsou dobře promítnuty do seznamu sponzorů události Consensus, mezi něž patří kryptospolečnosti, hlavní finanční instituce jako Citi bank a Fidelity a technologičtí giganti jako Microsoft, IBM a Amazon Web Services.

Virtuální měna na eBay skutečně existuje

Může se ale stát, že to neznamená vůbec nic. Fráze „Virtuální měna. Děje se to na eBay“ by mohla jednoduše znamenat, že můžete obchodovat (nakupovat a prodávat) virtuální měny prostřednictvím eBay.

Ve skutečnosti kategorie s názvem „virtuální měna“ už na eBay existuje a nabízí uživatelům anonymní způsob, jak nakupovat a prodávat kryptoměny za fiat. Takže by to celé mohl být jen chytrý PR tah.

Co číst dál?

[PŘEHLED TRHU] Uptrend už nepochybně začal – Jdeme až na 10 000 dolarů?

Zdroj:
coinspeaker.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: