Brooks, lídr OCC: Krypto je na „rozcestí“

1
(2)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Ve druhé polovině roku 2020 se Bitcoin vyšplhal k rekordům a také k řadě klíčových regulačních změn, jako je například schválení Úřadu kontrolora měny u kryptoměn v národních bankách. Právní politika pro odvětví digitálních aktiv v současné době čelí nejisté budoucnosti, protože řada vládních rolí se bude měnit.

Touha po bezpečnosti

“Nemohu mluvit s konkrétním cenovým pohybem, ale řeknu vám, čeho se obávám,”

řekl Brooks v pátečním rozhovoru pro CNBC a položil otázku ohledně jeho primárního zájmu týkajícího se bitcoinových maxim. Brooks vysvětlil:

“To vše se děje v prostředí, kde se chystáme změnit prezidentské správy a jsou zde výzvy na Capitol Hill, aby zrušil některé regulační ochrany, které jsme v této věci zavedli.”

Poslední týdny ukázaly řadu návrhů regulačních opatření v oblasti kryptoměn, včetně zkazek o zákazu nebo omezeních krypto peněženek. Několik vedoucích Kongresu odpovědělo vyjádřením znepokojení proti možnému postupu. Nový návrh zákona také usiluje o zavedení přísných regulačních požadavků na stablecoiny.

“Moje agentura se snažila zajistit, aby byla bezpečnější a lepší péče o lidi v národních bankách. Mluvili jsme o tom, že banky podporují některé z těchto stablecoinových projektů. Pokud tyto ochrany nejsou na místě, opravdu si dělám starosti s prostředím pro takové věci.”

řekl Brooks a ukázal tak touhu po zachování bezpečnosti v kryptoprostoru.

Pokrok společnosti směrem k bezpečnosti a růstu kryptoměn se setkal s nedávnou reakcí vyjádřenou ve formě dopisu několika kongresmanů začátkem listopadu. Několik vládních vůdců lobovalo za to, že se OCC příliš soustředila na sektor pod Brooksovým dohledem.

Rozcestí

Ve svém rozhovoru pro CNBC Brooks poznamenal, že kryptoměna je na rozcestí, pokud jde o regulaci. “Právě jsme ve skutečně kritickém bodě,” řekl Brooks. “Je to trochu jako rozcestí na silnici.” Vedoucí OCC uvedl, že jedna cesta se snaží zvýšit bezpečnost lidí na trhu zaměřením na ekosystém, který obklopuje nelegální krypto transakce. Banky pro rovnici popsal jako životně důležité.

Druhá cesta vypadá pro kryptoprostor výrazně hůře. “Druhou cestou, která zde má velmi reálný potenciál, je politizace některých z těchto technologických problémů, ať už jde o krypto nebo fintech v širším smyslu,” vysvětlil Brooks a dodal:

“Politizujeme to tím, že rušíme veškerou dobrou práci, kterou tato administrativa udělala, aby byla bezpečnější a skutečnější, a pokud budeme tyto věci dělat, jak nedávno navrhl dopis předsedkyně Maxine Waters, pak si nejsem jistý, jestli máme dostatek základů, abychom se posunuli vpřed. Jde tedy o konsolidaci regulačních zisků a ochranu spotřebitelů, které jsme se snažili zavést.”

Na začátku prosince Waters zaslala dopis požadující zastavení vývoje finančních regulačních opatření, dokud se vládní pozice v roce 2021 nezpevní. Waters udělala rozruch v kryptoprostoru již v roce 2019, když zastavila facebookovou Libru (nyní známou jako Diem) po uvolnění white paperu.

Závěr

Bude také záležet na uživatelích, kterou cestou se kryptoměny vydají. Nějaké regulace budou potřeba a to pro bezpečnost všech stran, ale zase se nemůže stát, že by kryptoměny byly někým ovládané. Pak by to totiž nebyly kryptoměny.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 1 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře