[ZPRÁVY] Boháči mají Bitcoiny za 10 miliard USD v bunkrech – Mt. Gox převedl další BTC…

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Boháči mají Bitcoiny za 10 miliard USD v bunkrech – Mt. Gox převedl další BTC – Novogratz a Bloomberg sestavili referenční kryptoindex – Malware kopíruje peněženku Electrum – ICO Kodaku do konce měsíce – Vertcoin čelí riziku 51% útoku – Coinone Transfer se přidal k RippleNet – CEO NASDAQu podporuje kryptoměny – PBOY přidává možnost podpory jeho umění v BTC – Centrica testuje technologii blockchainu – KryptoYoutuber zahajuje vlastní televizní seriál na CBS – Čína chce celostátní standard pro blockchain do roku 2019

Zpráva dne

Argentinský podnikatel Wences Casares strávil posledních několik let přesvědčováním milionářů a miliardářů z oblasti Silicon Valley, že Bitcoin je globální měnou budoucnosti. A že boháči potřebují BTC nakoupit a on je ten pravý muž, který jim digitální majetek ochrání. Jeho startup, Xapo, vybudoval síť podzemních trezorů na pěti kontinentech, včetně jednoho ve vyřazeném švýcarském vojenském bunkru. Dva klienti společnosti Xapo uvedli, že aktuálně spravuje majetek v Bitcoinech za zhruba 10 miliard USD. Bloomberg.com (v EN)

Psali jsme také: Jak zbohatnout investováním do kryptoměn

Kryptoměny a ICO

Opět došlo k transakcím z peněženky správce Mt. Gox. Bylo převedeno celkem 8,214.97084 BTC, což je aktuálně přibližně 76,7 milionu USD. Předchozí větší transakce z této peněženky je považována za jeden z důvodů pro medvědí náladu na trzích na začátku tohoto roku. Blokt.com (v EN)

Známý manažer hedgeových fondů Michael Novogratz sestavil ve spolupráci s Bloombergem referenční index kryptoměn, BGCI. Index, určený ke sledování výkonu největších, nejvíce likvidních mincí se skládá z 10 kryptoměn v následujícím poměru: 30% Bitcoinu a Etherea, 14.13% Ripple, 10.63% Bitcoin Cash, 6.11% EOS, 3.77% Litecoin, 1.67% Dash, 1.66% Monero, 1% Ethereum classic a Zcash. Bitcoin.com (v EN)

Byl odhalen škodlivý malware, který byl navržen tak, že pomocí zkopírování UI populární peněženky Electrum ukradl tzv. seed keys. Pochybná kopie nazvaná Electrum Pro se objevila online v březnu. Newsbtc.com (v EN)

Tip redakce: Jak být ve světě kryptoměn v bezpečí

Tým, který stojí za platformou Kodaku pro správu práv k obrazovému materiálu oznámil, že počáteční nabídka mincí KodakCoin (ICO) začne až tento měsíc – téměř o čtyři měsíce později, než byl původní plán. CCN.com (v EN)

Vertcoin čelí riziku 51% útoku. Ačkoli takové útoky jsou velmi vzácné, vynořily se určité obavy, pokud jde o Vertcoin. Je tomu tak proto, že v současné době existuje jeden těžař nebo pool, který ovládá aktuálně 57% hashrate. TheMerkle.com (v EN)

Přečtěte si: Nejdůležitější informace o krpytoměně Vertcoin

Burzy

Podle oznámení Ripple se podnik Coinone Transfer – dceřiná společnost Coinone – oficiálně připojil ke společnosti RippleNet. Tento platební podnik je připraven používat xCurrent, stále populárnější blokchainové řešení pro přeshraniční platby a vypořádání od Ripple. Bitcoinist.com (v EN)

K tématu jsme také psali: Ripple není tak ideální, jak se na první pohled zdá

Byznys

Výkonná ředitelka burzy NASDAQ Adena Friedmanová prohlásila na adresu kryptoměn, že sice zatím není jasné, která kryptoměna bude masově akceptována, ale je jisté, že kryptoměny jsou další logický krok v oblasti platebních systémů, protože jejich “globalizovaný platební mechanismus” je přirozeně vhodný pro přeshraniční digitální ekonomiku. CCN.com (v EN)

Mohlo by vás také zajímat: NASDAQ zvažuje založení vlastní kryptoburzy

Francouzský pouliční umělec Pascal Boyart vzal Bitcoin do uměleckého světa. Malíř graffiti, známý pod pseudonymem “PBOY”, začleňuje do svých výtvarných děl QR kódy. To mu umožňuje přijímat příspěvky od veřejnosti v kryptoměnách. Bitcoinist.com (v EN)

Největší poskytovatel energie ve Velké Británii, společnost Centrica, testuje technologii blockchainu, díky které by nabídla zákazníkům levnější a ekologičtější plyn a elektřinu. CCN.com (v EN)

KryptoYoutuber zahajuje vlastní televizní seriál, který je plně zaplacený Bitcoiny. Vysílán bude na CBS, CW a Roku. Prvních 13 epizod se začne vysílat na CBS ve vybraných oblastech. Seriál se chystá představit témata jako kryptobezpečnost, obchodování, počáteční nabídky mincí, těžbu a budoucnost kryptoměn. Bitcoin.com (v EN)

Regulace

Čína má podle vyjádření úřadů v plánu vydat celostátní závazný standard pro blockchain do konce roku 2019. Cointelegraph.com (v EN)

Naše nejnovější video

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img