Blockchain sehraje klíčovou roli ve VR sociálních médiích

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Mediální platforma pro virtuální realitu, Sensorium, oznámila své členství v Global Blockchain Business Council neboli GBBC, švýcarské neziskové průmyslové asociaci pro blockchain.

Společnost Sensorium se 28. května zúčastní nadcházejícího virtuálního fóra GBBC, na kterém bude technologický ředitel firmy Alex Blagirev diskutovat o svých představách, jak virtuální sociální média změní způsob interakce lidí online.

DLT chrání autorská práva k obsahu uživatele

Zástupce GBBC uvedl, že konvergence VR a sociálních médií již začíná nabývat na síle, a poznamenává, že hlavní platformy, jako je Facebook, poskytují uživatelům nové způsoby sdílení a prožívání obsahu.

„V této souvislosti bude technologie blockchainu pravděpodobně hrát důležitou roli při vytváření digitálních aktiv a virtuální ekonomiky, uvedl zástupce. Technologie blockchain by navíc mohla být použita k ochraně vlastnictví a autorských práv a také k vytváření nových modelů reklamy ve virtuálních světech, stejně jako v realitě.“

Blockchain může zamezit krádežím identity na sociálních sítích

CCO společnosti Sensorium, Brian Kean, zdůraznil bezpečnostní výhody, které nabízí technologie DLT, a uvádí:

Krádež identity, falešné účty atd. budou do značné míry odstraněny, protože od lidských účastníků v sociálně virtuálním světě bude vyžadováno ověření jejich identity prostřednictvím blockchainu.

Kean navíc odhalil, že blockchain bude také použit k usnadnění plateb za vytvořený obsah třetích stran.

Zapojení Sensoria do GBBC

Jako člen GBBC se společnost Sensorium bude podílet na řadě aktivit, zaměřených na pokrok v přijímání technologie blockchainu a vzdělávání regulačních orgánů, tvůrců politik a vedoucích podniků o výhodách této technologie.

Oba subjekty nejprve formálně spolupracovaly na stěžejní akci GBBC Blockchain Central Davos, kde vystoupil i bývalý bubeník kapely Guns`n`Roses:

“Večer jsme zakončili speciálním demem platformy Sensorium VR a vystoupením velvyslance GBBC pro umění a hudbu a bývalého bubeníka skupiny Guns N Roses, Matta Soruma,” 

Závěr

Virtuální realita v dnešním světě zažívá obrovský rozmach, technologie jde neustále kupředu a nabízí svým uživatelům nevídané možnosti. Kromě hraní her, které vás vtáhnou do naprosto jiné reality, kde nic není nemožné a kde cítíte takový příval emocí, s jakým se málo kdy setkáte ve skutečném světě, máte také možnost spojit se třeba se svým kamarádem na druhé straně zeměkoule a koukat společně na film v kině či sledovat svůj oblíbený zápas.

VR nabízí ideální prostředí nejen pro sociální média, blockchain zde má určitě co nabídnout, bude proto kouzelné sledovat, jak spolu budou tyto dvě technologie budoucnosti spolupracovat.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: